Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Oltakoznátok a Covid ellen,...

Oltakoznátok a Covid ellen, ha egyszer fizetőssé tennék a vakcinát?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk kitalálnák, hogy 20.000 Ft lenne, vagy akár több.

2021. máj. 4. 13:43
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindenképp szeretnék oltást, mert jó dolog, támogatom teljes mértékben!
Nem szeretnék semmiképp sem oltást kapni, ellenzem teljes mértékben!
Igen, hogyha korlátozva lenne az életem az igazolvány nélkül.
Igen, mert félek a Covidtól, nem akarom, hogy én vagy az ismerőseim közül valaki megfertőződjön.
Nem, mert az csak lehúzás lenne, nem fizetnék érte érdekből.
Igen, mert szerintem ez jó ötlet lenne, egy kis támogatás kijár a kormánynak az oltásért cserébe.
Nem, mert félek, hogy méreg van benne és meghalok, vagy megbetegszem az oltástól.
Nem tudom, azt csinálnám amit a többiek, ha sokat oltatnának úgy, akkor én is.
36 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Ilyenkor mindig a 2000-es agyhártyagyulladásos esetek jutnak az eszembe. Több kisgyerek volt, de nem volt járvány. Az oltás csak ajánlott volt. Az olcsóbbat támogatta az OEP, az egy típus ellen védett. A drágább zsebbe nyúlós volt, de két típus ellen védett. És igen, megvettem, és beadattam a lányomnak. Nem azért, hogy holmi kártyákkal előnyben részesüljön, hanem mert hiszek a védőoltások jelentőségében. Ugyanígy megvenném a Covid ellenit is. Mondjuk nem húszezerért, hiszen csak 3-5 ezerbe kerülnek, legalábbis a nyugati vakcinák.
2021. máj. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én véletlen szavaztam az utolsó előttire
2021. máj. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha fizetős lenne az oltás, nem erőltetnék ennyire a dolgot, hiszen sokaknak a maszk pár száz forintos ára teher, nem egy több ezer forintos oltás.
2021. máj. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A HPV oltásért is kifizettem 90 ezret, mikor Costa ricara utaztam, akkor is kifizettem az ajánlott oltásokra vagy 50 ezret, szóval persze, ezért is fizetnék.
2021. máj. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogyha bebizonyosodik, hogy tartós védelmet nyújt (min. 5 év), akkor igen. Hogyha évente meg kellene újítani, mint az influenzaoltást, akkor nem, elfogadnám a betegség kockázatait. Feltételezném, hogy ebben az esetben is lenne valamilyen nyájimmunitás (a fertőzésen átesettek miatt), illetve a veszélyeztetettek beoltatnánk magukat.

Ha csak kb. 2000 forint körül lenne, akkor meggondolnám, hogy évente is beoltassam magam.

2021. máj. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ mennyibe kerülne. 90 ezret nem hiszem, hogy adnék érte, de 10-15.000 Ft-ot valószínűleg igen. Ha évente ismételni kell akkor szintén helyzettől függ, influenza ellenit se adattam be soha, de ha pl terhes szeretnék lenni arra a szezonra lehet beadatom.
2021. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

20.000 forint eléggé irreálisan sok egy oltásért.

max 2000-5000 ft között képzelném.

2021. máj. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!