Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Térdfájdalom tini korban.Mi...

Térdfájdalom tini korban.Mi okozza?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és pár hete elkezdtek fájni a térdeim.Először a jobb,aztán a bal,most meg mindkettő.Ha nem is fáj akkor is úgyérzem mintha nem lenne ott ahol kéne és nem merek erőteljesen lépni mert ha igen akkor elgyengülnek.A fájdalom kibirható,csak eléggé zavaró.Túlsúlyos nem vagyok 158cm 48kg.Nem érzem úgy hogy megerőltetném,a sulim 2 és fél kmre van ugyhogy 5km-t sétálok naponta de ez szerintem egyáltalán nem sok.Masfél hónapja elkezdtem edzeni,de kétlem hogy az lenne a gond mivel egy profi segítségével tanultam meg a gyakorlatokat,hogy ne tegyek kárt magamnak,plusz szerintem másfél hónap alatt nem b*szhattam el annyira a térdem.Felhúzott térdekkel születtem es kisbaba korom elejét úgy is töltöttem,bottal kellett kitámasztani a térdeim.Az egyik térdem kixsit befel fordul és hihetetlenül nagy kalács térdeim vannak,de nemtudom hogy ez okozza e a térdfájdalmat mivel eddig nem okozott semmi problémát

2021. máj. 5. 12:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és elfelejtettem leírni,hogy semmi sérülésem sem volt és hogy űlő,álló,fekvő helyzetben is fájnak
2021. máj. 5. 12:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet becsípődött egy izom



Bár annak már akkor el kellett volna múlnia

2021. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt így látatlanban senki nem fogja tudni megmondani. Elképzelhető, hogy eleve volt probléma a térdeiddel, és az edzés ezt a felszínre hozta (az egyik ismerősömnek pl. porckopása van, a mindennapokban semmit nem vesz észre belőle, de amint elkezdett futni, pár héten belül nagyon erős fájdalmai lettek). Nyilván nem biztos, hogy neked is ugyanaz a probléma, csak példának írtam, hogy lehet a háttérben fel nem fedezett gond, ami alapállapotban nem okoz panaszt. Amint lehetőséged lesz rá, menj el egy ortopéd szakorvoshoz, az edzést pedig egyelőre inkább ritkítsd, ha a térded nem bírja.
2021. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt megnézném, hogy az alap probléma okozhatja-e ezt? A másik: nem nőtték hirtelen pár centit mostanában? Az is okozhatja.
2021. máj. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hungarikum_202 ***** válasza:
2023. márc. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!