Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Selyem maszk tapasztalatok?...

Selyem maszk tapasztalatok? Jó, vagy kevésbé? Esetleg más, vékonyabb anyagú?(Nem eldobhatós)

Figyelt kérdés

Instán láttam ilyet, ami jónak tűnik, de 3500 FT, és feleslegesen nem akarom kidobni a pénzem.



Jön a meleg, és egyszerűen nem bírom már, hogy semmi levegőt nem kapok a maszkban, illetve túl vastag.


A selyemnek hidegebb tapintása van, illetve egy finom anyag, ezért szerintem kellemesebb viselet lehet.


Esetleg tapasztalatok, vagy hasonló anyagból készült maszkot tudtok?



2021. máj. 6. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha csak egy retegu “selyem”, akkor azt 1 perc alatt atizzadod, csunya lesz es kellemetlen, elazott erzes. Ha 2 retegu, akkor ugyanolyan vastag, mint barmelyik masik, csak annyi, hogy jobban mutat.

Nekem amugy a mullerben kaphato moshato maszk valt be. Talan 1600-1700 forint korul van, nem vastag, de azert van benne anyag.

2021. máj. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Az első ami eszembe jutott, hogy a selyem mosható fertőtlenítő hatású szerekkel legalább 50-60 fokon? Nincs selyem cuccom, ezért nem tudom, de kényesebbnek képzelem ennél. Ha nem bírja a normális tisztítást, akkor értelmetlen.
2021. máj. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:
11%

#1

"Nekem amugy a mullerben kaphato moshato maszk valt be."

A gyártó ír valamit a szűrőképességéről? Hogyan viszonyul ez az ffp2 94 százalékához?

2021. máj. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, de sajnos nem engedhetem meg magamnak allandoan az ffp2 maszkot, se mas eldobhato maszkot, ez van, remelem megerted.

Szerintem sokan vagyunk meg igy, igy marad a moshato opcio :)

2021. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:
13%

#4

Megértem. De ugye ez azt jelenti, hogy azért vált be mert olcsó és nem azért, mert biztosan hatásos.

Szerintem a selyemmaszk helyett a kritikus helyekre, például zsúfolt boltba, tömegközlekedési eszközökre vegyél ffp2-es maszkot is. Ha rövid ideig használod, sokszor újra felvehető. A maszkcsere során kend be a kezed egy kisüvegben hordott fertőtlenítőszerrel.

Bár most már egyre több lesz az oltóanyag, lehet hogy az oltás elegendő mértékben csökkenti a kockázatot.

2021. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%

A textil maszk sem ér semmit, de hogyha mondjuk max 3 emberrel találkozol egy nap, akkor megteszi.


Viszont nagyobb tömeg esetén pl vonat illik normális maszkot viselni, nem egy rongyot.

2021. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte kezdetek óta csak is ilyen szatén selyem maszkokat hordok, ebay-aliexpress rendeltem. Számomra pont amiatt mert kényelmesebb, nekem nem íritálja a bőrömet, viszont igen, sűrűbben kell cserélni. Az hogy mitől véd sosem érdekelt nem magam miatt vettem veszek fel maszkot de ha már kötelező akkor nézzen is ki valahogy én meg alapból imádom a selyem szatén ruhákat is:)
2021. jún. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!