Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen kapcsolat van a beszédk...

Milyen kapcsolat van a beszédkészség és a "képfeldolgozás" közt az agyban?

Figyelt kérdés

Saját magamon figyeltem meg, hogy migrén közben sokszor nem jutnak eszembe a szavak meg ilyesmik, szóval valami kapocsnak kell lennie.


Azóta elmentem szemészhez pár éve és közöltem hogy migrénes vagyok szóval kaptam cilindert rá 1-2 évre mondhatni már szinte nincs is migrénes panaszom azóta, ez is vicces amúgy, a háziorvosom letudta azzal hogy fájdalomcsillapító, meg mikor kétszer eszméletlen állapotig jutottam ott is.. Persze szart nem ért a fájdalom csillapító sose, ellenben legalább a flektornak ritka szar íze is volt.

Lehet okoskodó beteg voltam, hogy magamnak jártam utána, hogy rejtett szemtengelyferdülés is lehet a képben, de végülis bejött.


Viszont arra még nem jöttem rá miféle kapcsolatban állhat a beszédkészséggel néhány "roham" közben.


2021. máj. 8. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyebár a migrén maga is egy általában tisztázatlan ok miatt fellépő görcsös fájdalom .

Legyen az egy rossz fog, ami nem fáj, vagy nálad is pl a szem rendellenessége, de van hogy semmi eltérés nincs,de fájdalom van. Én úgy tudtam,hogy az agyi erek összevissza szűkülése-tágulása okozza , ami nem állandó ,de nincs szervi eltérés sem , szóval hiába keresni is ,mert mindenkinek másmilyen az erezete, mindenhol.

Szóval ezért csak én gondolom hogy a változó nyomás/oxigénellátottság miatt lehet az a zavart állapot.

Én is ex-migrénes vagyok , szóval tudom a fent írt érzést, hogy milyen is gyakorlatban. ( Felejtés, kiesések, beszédzavar , fogalmazásgondok, nehezebb hozzáférés az emlékekhez. Ezek persze mind nagyon enyhék )


[Ui:Nekem egy Magyarországon nem legális szer söpörte ki az életemből azt a heti 3 napi mocskot , amire szedtem azt az idegrendszert nem kímélő mentolos sz#rt. ]

2021. máj. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Évekig a szememen sem volt dioptriás eltérés aztán lett a "gép" szerint, de láttam, rá kb. egy évre a látásom is romlott, ekkor jártam utána, hogy kéne szemüveg itt olvastam, hogy ettől lehet, egyébként fontos eseményeken mindig rám jött annó, na tuti most jön.. Nem tudom rendes ki lehet e gyógyulni belőle, utóbbi pár évben is volt 2x de jelentősen kevesebb van tiszta évem, egyébként az asztmával is így kezdtem kiskoromba azt mondta az orvos hisztizek, majd mikor a korházba vittek anyáék 3 nap lélegeztető majd ventholin, aztán 14-körül elkezdtem még rendszerebben fulladni jött a kis diszkusz beszívós por, majd 17 évesen elkezdtem sportolni, stb és most ott tartok, hogy van olyan év, hogy még a ventolinból sem szívok, néha néha van 1-2 hónap de semmi extra+taju párna stb az még okozhat panaszt attól be tudok, de mikor egészségügyet tanultam ott meg is erősítették hogy összefügghet ezzel. Na d emár kicsit eltérek a témától.
2021. máj. 8. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!