Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » JOGOSÍTVÁNY- milyen jogorvosla...

JOGOSÍTVÁNY- milyen jogorvoslati lehetőség van, ha a háziorvos nem akarja megadni a vezetői engedély-alkalmasságot?

Figyelt kérdés

ami azért poén csak mert kb 25 éve vezetek, kékfényes vizsgám is megvan, versenyeztem is, kisrepülő és motorcsónak jogsim is természetesen alkalmas, érvényes, stb stb szal lényeg h semmi objektív oka erre, csak éppen amolyan személyes antipátia és bunkózás ez részéről (egy korábbi sértődés miatt).


na most azt én is tuidom h létezik II. fok, de már előre megnyugtatott h hiába megyek oda is, mert "egy telefonnal elintézi", és most őszintén, nem is kérdés, átszól a két sarokkal arrébb lévő kollegájának h ne adja meg ő se (aki lenne a II. fokú "bizottság").

az a gond h ugye ő egyszemélyben tulképpen a tudtom nélkül is azt könyvel be, amit csak akar, én meg nézek, hogy mi történik és tehetetlen vagyok. ha akarja, naponta is beírhatja magának h rángógörcsökkel ellátott, és? hogy bizonyítsam h hazudik?


akkor ezután már csak bíróság van? kis helyen ez se sokat ér, mert a bíróság keze meg van kötve a "szakértő" által, aki egy az egyben ugyanúgy benne van a kollegiális összetartás körében, és ez az egy telefonos módszer ott is működik. semmi kétségem. Budapesten talán, de vidéki kisebb városban ez a helyzet.


De pl egy PÁV I-es vizsga, a repülő-alkalmassági meg az évenkénti felülvizsgálat (esetemben ténylegesen évenkénti a honvédség miatt) se tudja érvényteleníteni a sarki háziorvos egyszemélyes döntését? az ész megáll komolyan.

hogy van ez most nálunk?

(nemár pereskedni kelljen 5-8 évig .... szóval valakinek volt már ilyen gondja és meg is tudta oldani?)



2021. máj. 12. 08:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Együttérzek veled kérdező! Az én háziorvosom is ilyen. Semmilyen betegségem, panaszom nincs, 36 évesen olyan borzasztóan idős sem vagyok szerintem, pusztán szivatásból küldött el ezerféle szakrendelésre. Az éves szabadságom több mint fele azzal ment el hogy orvosokhoz jártam. Volt ahol megkérdezték, hogy ha nincs semmi bajom, akkor mi a fenének utaltak be? Hát az jó kérdés... Szóval mindet végigjátam, mindenhonnan vittem a negatív leleteket, így nagy nehezen megadta a papírt, mert nem volt mást tennie. 9 évre letudva. De már gondolkozom rajta, hogy 9 év múlva is ha ez lesz, én nem csinálom végig megint ezt a tortúrát. Addigra 10 éves lesz az autóm. Eladom. (Most egy 1 éves autót nem szívesen adtam volna el emiatt.) A munkahelyemen, ahol már 13 éve dolgozom, felmondok, mert nem tudom megoldani a bejárást. Annyit nem keresek, hogy mindennap taxival járjak. A diplomámat, addig munkatapasztalatomat kidobom a kukába és inkább helyben takarítok, vagy csinálok bármilyen más munkát. Úgyhogy teljesen megértelek. Irigylem azokat, akiknek jó háziorvosa van és a szokásos vérnyomásmérés és látásvizsgálat után papírral a kézben lehet távozni. Ők nem is tudják mekkora probléma ez...

Csak egy ötlet, ami most jutott eszembe? Magánorvos nem csinálhat ilyen papírt? Mert ha arról lenne szó, én boldogan fizetnék érte többet is akár, ha nem szívatnak.

2021. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11-es: te miért nem jelentkezel át másik háziorvoshoz?
2021. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

11


persze, sajnos a magyar rendszer iylen. és amit ajánlanak többen, nem mindig működőképes,mert tök mindegy, hogy nem ismeri esetleg a következpő háziorvost, úgyis megtudja, kihez mész, hiszen ki kell kérni a "kartonodat" stb, innentől kezdve pedig ez lavinaszerűen megy tovább. nem kell, hogy jó haverok legyemnek, csak amolyan kollegiális összeratás jegyében is azonnal "nagyon kedves" lesz veled, ha az előző rátelefonál.


egy kispapu van is meg nincs is, szerencse kérdése:

elmész üzemorvoshoz magánban, valószínű oké lesz, na de ELMÉLETILEG neki meg kellene küldenie a papírt a háziorvosodnak, azaz midnenképp tudomást szerez róla, és persze azzal a lendülettel máris elkezd áskálódni a visszavonás ügyében (nem olyan nehéz dolog ez, és az a vicc, hogy nem is csak az én esetemben tapasztaltam meg: beír neked 2-3 olyan diagnózist, ami vagy kizáró ok vagy mindenképp mérlegelendő szempont, és innentől kezdve járkálhatsz bizonygatni.)

na most ha szerencséd van és az eeszt-det is letiltod teljesen, akkor lehet h nem szerez tudomást róla, és a gyakorlatban az is elég jellemző, hogy az üzemorvos nem foglalkozik azzal, hogy továbbküldje a papírt a háziorvosodnak, tehát itt ez a kis rés még működhet, de szóval ez magyar rendszer egy teljes agyrém. megjegyzem, voltam én már más országban is minősítésen, és ennyire belterjes és idióta rendszerrel még sehol nem találkoztam, de persze ez is a magyar kiskirályi szerkezet jellemzője. ha mégis megtudja valahonnan, akkor ismét indul a cirkusz).


szóval ez is egy olyan terület, amit nagyon ideje lenne megreformálni, de gyanítom, nem fogják. túl kicsi ez az ország ahhoz, hogy az "egy telefonnal megoldom" -féle módszer tökéletesen működjön, és hogy egyáltalán felettes szerve is legyen, akihez lehet panasszal fordulni.

2021. máj. 19. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!