Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » JOGOSÍTVÁNY- milyen jogorvosla...

JOGOSÍTVÁNY- milyen jogorvoslati lehetőség van, ha a háziorvos nem akarja megadni a vezetői engedély-alkalmasságot?

Figyelt kérdés

ami azért poén csak mert kb 25 éve vezetek, kékfényes vizsgám is megvan, versenyeztem is, kisrepülő és motorcsónak jogsim is természetesen alkalmas, érvényes, stb stb szal lényeg h semmi objektív oka erre, csak éppen amolyan személyes antipátia és bunkózás ez részéről (egy korábbi sértődés miatt).


na most azt én is tuidom h létezik II. fok, de már előre megnyugtatott h hiába megyek oda is, mert "egy telefonnal elintézi", és most őszintén, nem is kérdés, átszól a két sarokkal arrébb lévő kollegájának h ne adja meg ő se (aki lenne a II. fokú "bizottság").

az a gond h ugye ő egyszemélyben tulképpen a tudtom nélkül is azt könyvel be, amit csak akar, én meg nézek, hogy mi történik és tehetetlen vagyok. ha akarja, naponta is beírhatja magának h rángógörcsökkel ellátott, és? hogy bizonyítsam h hazudik?


akkor ezután már csak bíróság van? kis helyen ez se sokat ér, mert a bíróság keze meg van kötve a "szakértő" által, aki egy az egyben ugyanúgy benne van a kollegiális összetartás körében, és ez az egy telefonos módszer ott is működik. semmi kétségem. Budapesten talán, de vidéki kisebb városban ez a helyzet.


De pl egy PÁV I-es vizsga, a repülő-alkalmassági meg az évenkénti felülvizsgálat (esetemben ténylegesen évenkénti a honvédség miatt) se tudja érvényteleníteni a sarki háziorvos egyszemélyes döntését? az ész megáll komolyan.

hogy van ez most nálunk?

(nemár pereskedni kelljen 5-8 évig .... szóval valakinek volt már ilyen gondja és meg is tudta oldani?)



2021. máj. 12. 08:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos váltanék háziorvost, akinek beszámolnék a miértjéröl.Minél hamarabb,akár 3 várossal arrébb.
2021. máj. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Válts háziorvost, egyértelmű.
2021. máj. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Csináltasd meg üzemorvosnál, és keress egy másik háziorvost.
2021. máj. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

oké, de a háziorvos váltásával viszem az előzőtől az "anyagomat". azaz kapásból ő is abból indul, ki amit lát. és még én leszek a hazudós ... ez is elég kétesélyes megoldás, nem?


üzemorvos: igen, csak ugye van itt egy csavar, hogy én szépen megcsináltatom, aztán a háziorvos azt bármelyik nap megtorpedózhatja. komolyan nem értem, hogy egy ilyen döntési jogosultságot hogy lehet egyetlen kiskirályra bízni, bármiféle jogorvoslat nélkül. (legalábbis érdemi, mert formális persze van, csak éppen semmit se ér)

2021. máj. 12. 09:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem értem, miért nem váltasz háziorvost. Ez az első lépés.
2021. máj. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

igen, ez tiszta sor. de ugye már közölte velem a kedves, hogy "hiába, mert neki csak egy telefon, és az se adja meg".

és őszintén, abszolút lehetséges ebben a rendszerben, hát gőzöm nincs, mi a frászokat írkál be rólam a saját maga nyilvántartásába pl.


sztem itt csak a nyilvános botrány fok segíteni, más nem igen. és még az is kérdéses, mert sztem az még további hamisítgatásokhoz fog vezetni a részéről, csak h igazolja saját magát. meglátjuk ...

2021. máj. 12. 14:01
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell rögtön "bedőlni" az ilyen fenyegetőzéseknek.

Reálisabb azt gondolni, hogy max. a 2-3 közeli kollégájával van jóban. De bárhova átkérheted magad, azért ő "csak" egy háziorvos, nem valami "nagyágyú", még akkor sem, ha háromszorosa igyekszik felfújni magát.

2021. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg, ami eszembe jutott: nem tudom, mit kifogásol, de azon a szakterületen elmész egy szakorvoshoz és szakorvosi állásfoglalást kérsz. Bármelyik szakorvoshoz, akihez csak akarsz. Azt szépen elviszed a háziorvoshoz, és kész, az felülírja, amit ő mond. Persze, egy ilyen alakot akkor is hagyj ott!
2021. máj. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

igen, bár nevetni fogsz, szent meggyőződése, hogy őt ugyan nem írhatja felül semmilyen szakorvos, mert ő a háziorvos, szal neki van a legnagyobb rálátása a páciensre :)

mondom ja hogyne, meg némi istenkomplexus (amúgy nincs más szakvizsgája, tényleg csak háziorvos, de attól még ő lazán mindennek gondolja magát)


igen, átmegyek máshoz, ez nem kérdés, csak szal nyugodt se vagyok, mert ha tele írjálja a rendszert nekem minden hülyeséggel, utána -így ahogy írtad-, még én járkáljak bizonyítani, h nem is úgy van ...

2021. máj. 12. 16:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne szólj neki, hogy mész II.fokra, aztán akkor nem tud odaszólni ő sem.
2021. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!