Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szolárium káros?

A szolárium káros?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretek járni. Nekem rendbe rakta a bőröm. Persze nem naponta járok max havonta 1-2. Így nem tudom mennyivel károsabb ez mintha kifeküdnék a napra. Látom a sok ellenző posztot facebookon is. Ott a kommentek között főleg azt írják hogy ha leégsz az fokozza a bőrrák kockàzatát.

2021. máj. 19. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Nyilván annyira kell menni, hogy ne égj le.
2021. máj. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tepfal ***** válasza:
47%
Igen, károsabb, mint a szabadtéri napozás. Kétféle UV fény van, UVB és UVA. A Napból nagyrészt UVB sugárzás ér el téged, a szoláriumokban pedig nagyrészt UVA. Az UVA sugár mélyebben hatol a bőrödbe, így magasabb a bőrrák kialakulásának a kockázata, mintha a simán napoznál.
2021. máj. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Rengeteg információ van erről a neten, de többek között gyorsítja az öregedést és növeli a bőrrák kockázatát. Írd be google-ba hogy a szoláriumozás káros hatásai és tengernyi információt találsz, amik alapján eltudod dönteni, hogy számodra megéri e vagy sem.
2021. máj. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Volt egy gyönyörű kolléganőm. Kb. 20 évvel ezelőtt ismertem meg, akkor ő 25 éves volt. Mindig ápoltan, finoman sminkelve járt dolgozni. Télen-nyáron rendszeresen járt szoláriumozni, havonta kétszer. Nemrég találkoztam vele, alig ismertem meg. A bőre nagyon csúnya, ráncos, 45 éves, de legalább 60 -nak néz ki. Nem ő az egyetlen ismerősöm, aki ilyen lett a szoláriumtól.
2021. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!