Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Adnátok egy rászorulónak 1000...

Adnátok egy rászorulónak 1000 ft-ot?

Figyelt kérdés
2021. máj. 21. 13:39
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
41 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de csak akkor, ha nem issza el, hanem tényleg ennivalóra kell.
2021. máj. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt nem. Kaját, vonatjegyet vettem azoknak, akik kérték és a felajánlásom elfogadták. Kb a 10%-uk fogadja el. Aki a pénzhez ragaszkodik, nem kap egy kanyi vasat se.
2021. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha kajara van szuksege, bemegyek a boltba és veszek neki.
2021. máj. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Vettem már kaját pénz helyett, a kukába b.szta.
2021. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ismerős..

Én egyszer vettem egy hajléktalannak pár db zsemlét, meg 2 konzervet, mert a bolt előtt mindenkitől kéregetett pénzt, hogy neki ennivalóra kell. Odaadtam neki a konzervet, meg a zsemlét, megköszönte, kicsit odébb mentem, és láttam, hogy kidobja. Aha neki kajára kell. Vagy inkább alkoholra. Többet sem fogok semmit sem adni neki, pedig minden reggel ott áll a bolt előtt.

2021. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak kaját.
2021. máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a kedvencem mikor a vonaton árult egy süket fickó. Nem tudom mennyire ismerős a jelenet. Végig megy lerak egy kártyát, meg pár cuccot.

A kártyára le van írva, hogy ő süket és így szeretne pénzt gyűjteni meg ilyesmi.

Ez szép és jó, de ha utána szólsz megfordul, főleg ha nem anyázol, hanem pl szólsz, hogy mégis vennél valamit.

Érdekes egy szitu.


Adtam már én is rászorulónak kaját, mert konktétan 200-300 forintot kért, hogy tudjon kenyeret venni. Oda adom a kaját és szól, hogy de adjak màr pénzt is.



Egy esetben adtam eddig pénzt.

Volt egy viszonylag jól szituált gyerek az utcán. Látszott, hogy kicsit drágábbak a ruhái is, de koszosak. Nem is tudott olyan szépen kéregetni, csak hebegett habogott, de szín józan volt, látszott rajza, hogy nagyon zavarja ez a szituáció.

Mikor írtad, hogy rászoruló, na kb ő jutott eszembe. Nem tudom mi lehetett vele, nem volt sajnos időm vele beszélgetni, mert nagyon siettem. De tényleg nem az lehetett a gond, hogy csak lusta dolgozni vagy valami.

2021. máj. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%
Alkoholra is adok nekik, nem sajnálom tőlük, ez az egyetlen boldogsaguk. Itt lévők nagyrésze is ezt csinálná, tele van képmutatóval ez az ország
2021. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam adni egy hajléktalannak, kéregetőnek sem. Az egyik néni az aluljáróban minden nap más kitalált sztorit ad elő, hogy mire kell neki, egy másik maszk nélkül belehajolt az arcomba a villamoson kéregetni, és mikor megmondtam neki, hogy menjen az arcomból, még ő anyázott. Társadalom legaljai...10-ből talán 1 olyan, aki tényleg megérdemelné a segítséget, de franc se tudja kiszűrni, hogy melyik az.
2021. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Adtam már többet is. Ő kéri ennivalóra, és ha tudok, adok nekik. Nekem tiszta a lelkiismeretem, neki nem, arra költi amire akarja.
2021. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!