Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy baráti társaságból (25-30...

Egy baráti társaságból (25-30 életkor) van egy srác aki a hétvégi berugás után másnap nincsen semmi baja, csak megkajál reggel és ennyi. mennyi gyakori lehet ez? nekünk minden bajunk van fáj a fejünk stb neki pedig semmi.

Figyelt kérdés

2021. máj. 21. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok 29 évesen. 4-5 óra alvás után kipattan a szemem és konkrétan tele vagyok energiával. Iszom, reggeli max egy zuhany és minden olyan, mintha előző este nem lettem volna nagyon csúnyán részeg.

Rajtam kívül a társaságban már mindenki egyre nehezebben bírja. Szóval 10/1 mondjuk.

2021. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Én kb. pont ilyen vagyok. Igaz, most már nem nagyon iszok, és akkor is keveset, de fiatal koromban elő-elő fordult, és életemben talán kétszer ha voltam másnapos. Akkor is csak addig, amíg nem ettem pár falatot.
2021. máj. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy az sem, mit iszol. Én például, ha csak házipálinka, meg kísérőnek víz, esetleg pár pohár minőségi bor, akkor semmi bajom nincs másnap. De ha mindenféle kommersz vackokat iszok, akkor másnap nagyon ramatyul vagyok.

Tehát nálam az adalékanyagok kavarnak be, a normál, természetes alkoholtól semmi bajom.

Egyébként a "titok": az alkohol vizet, cukrot, és ásványi anyagokat von el a szervezettől, ezeknek a hiánya okozza a másnapos tüneteket. A vizet már folyamatosan, ivás közben pótolni kell (kísérő), a többit ráérsz reggel.

Ha megiszol valami gyümölcslevet, zöldséglevet, kb már pótoltad is..

Vagy egy jó húsleves például.

2021. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! akkor annyira talán mégsem ritka mint én gondoltam :)

igen igen, tudom, hogy a minőség sem mindegy, mi is házit szoktunk inni boltit soha, viszont mi készek vagyunk tőle másnap akkor is :( :)

2021. máj. 21. 18:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetően lassan bontó alkohol-dehidrogenáz izoenzimje van, így a lassan keletkező acetaldehid az esetsavvá történő gyors átalakulás miatt nem tud felhalmozódni és nem jön létre idegkárosodás.
2021. máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!