Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha túlestem a covidon, volt...

Ha túlestem a covidon, volt pozitív PCR tesztem is, és minden szükséges adat felkerült az EESZT profilomba, akkor automatikusan kapnom kellene védettségi igazolványt?

Figyelt kérdés

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert kicsit zavaros már nekem ez az egész helyzet.

Fent van a dokumentáció a tesztelésről és a háziorvosom általi táppénzes kiírásról is. Külön kell ilyenkor igényelnem a védettségit, vagy elméletileg most már csak várnom kell, hogy elküldjék?

Maga a fertőzés óta egyébként már több, mint egy hónap eltelt, azóta makkegészséges vagyok.



2021. máj. 24. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. máj. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kormányablakban reklamálhatsz.
2021. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hibás a rendszer, a háziorvos hiába jelent le gyógyultnak (ezt a részét te nem látod) nem mindig "megy át".

Az ember meg csak vár, 2 hónappal a gyógyulás után kinyögi a hivatal hogy még aktív betegként vagy nyilvántartva. Fasza kis statisztikák készültek ebből gondolom

2021. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvoshoz kell menni, hogy újra jelentsen le.

A hivatalból csak elzavarnak a háziorvoshoz

2021. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat :) Mentek a zöld kezek!
2021. máj. 24. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a háziorvos a hibás. Az esetek többségében a háziorvos rendesen lejelenti, amit kell - ahogy nálam is-, csak a kormányhivatalban nem bírják a tempót. Azoknak küldik ki előbb a védettségi igazolványt, akik oltást kaptak, a fertőzésen átesettek van ahol pár hónap műlva kapják csak meg.

Nekem a pozitív teszt után több mint 2 hónappal küldték ki az igazolványt.

2021. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hmmm... akkor lehet, hogy még mindig nem kell aggódnom.
2021. máj. 24. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!