Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hanyadik osztályig végeznek...

Hanyadik osztályig végeznek az iskolában orvosi vizsgálatot?

Figyelt kérdés

olyat, ahol mérik a testmagasságot, vérnyomást, testsúlyt stb...

egész 12-ig?


2010. aug. 24. 14:29
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Most végeztem a középiskolával és igen minden évben volt ilyen vizsgálat egészen 12-ig.
2010. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Minden évben,de örülhetsz ha csak ennyiből áll,sok helyen vannak kínos vizsgálatok,még jó hogy az ember megteheti hogy nemet mond és nem engedi.
2010. aug. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Inkább örülni kellene, hogy ingyen bérmentve valaki alaposan átvizsgál tetőtől talpig. Az a doki épp elég meztelen testet lát, viszont az egészséget nagyon nehéz visszaszerezni, ha egyszer elment.

Senki sem szereti ha vizsgálgatják, de bármennyire is hihetetlen, ez a ti érdeketekben van.

Persze fontos, hogy diszkréten történjen, ne egymás előtt, ne a másik hallatára.

2010. aug. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

17.34,szerintem meg senki ne szóljon bele hogy milyen vizsgálatot engedek és milyet nem,azért intim vizsgálatnál fontos hogy ki csinálja,hogyan és mikor,egy nem szimpi ember csak ellenérzést vállt ki.Meg senki nem akarjon meztelenül vizsgálgatni,mert ha urológushoz mész akkor ott csak alul kell levetkőzni és még se pucéron állsz,míg sulikba alsóba kell bemenned,elvégzik a rutint aztán jön az urológia vizsgálat, esetleg többed magaddal és ott letolni a gatyád már azt jelenti,hogy tök pucéron állsz,pedig bőven lenne idő felvenni a felsőt,meg egyszerre csak egy embert tud vizsgálni.Ahogy ha csaj megy nődokihoz akkor ott is csak alul kell levetkőzni,külön vizsgáló résszel,nem az van hogy menj be melltartó nélkül pár csajjal együtt,aztán ott tapogat,meg hajoltat,utána meg feküdj az ágyra és húzd le,hogy kívülről megnézze a nemiszerved,a többiek meg mindent látnak.Bocs,de már ha általános vizsgálatot elvégezte valaki akkor rég fel lehetne öltözni,semmeddig sem tart hogy felkapj egy polót.


Meg ilyen jellegű vizsgálatot nem holmi iskola orvossal akarja az ember elvégeztetni.Senkit nem akajanak meztelenül lesegetni ha másképp is megolható,meg nem indokolt,régebben ilyet nem csináltak.


Lehet Ön örül ha megalázzák de a többség nem,és szeretne saját magáról dönteni,a saját teste hagy döntse el hogy mikor van itt az ideje és hogy hogyan és kinél is történjen majd meg a dolog.

2010. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

74%-os!


Hát nem hiszem hogy túl sok tini,meg általános iskolás gyerek meztelen testét látták korábban a dokik,ez csak most divat,ez valami új perverzió,ja és érdekes módón nem is paráztak a vizsgálatoktól,és egészségesek voltak.

25 éves vagyok de nálunk semmi ilyen nem volt,de amint gyerekem lesz tudni is akarok milyen vizsgálatok vannak,hogy legyen a módszerekbe bele szólásom.A másik meg az hogy ki hány meztelen testet lát az hülyeség,attól még az ember úgyan úgy szégyenli magát,(a nudisták is sok teste látnak,azért még se mennék közéjük fürdözni,legtöbb emberben van szemérem érzet)és nem hiszem hogy másképp ne lehetne megoldani a dolgokat,meztelen vizsgálatokat felejtsék el.A megszégyenítés nem a diákok érdeke,pedig ez történik,sokat lehetet mostanában olvasni erről.

2010. aug. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Kedves előző! Nem vitát nyitni óhajtottam a válaszommal, de engedd meg kérlek, hogy egy pár szempontból helyesbítsem a kommentedet.

Az első: a diszkréció és a titoktartás az orvos kötelessége, semmiképpen sem szabad, hogy más előtt történjen a vizsgálat. Ehhez minden embernek, gyereknek joga van.

Második: az orvosi vizsgálat elméletileg meztelenül történik. Az orvosi könyvek is ezt tanácsolják, a hagyományosan képzett orvosok és a régmúlt orvosai még követték ezt a gyakorlatot.

Az emberi test rengeteg külső információt jelenít meg, amiből a belső szervek állapotára lehet következtetni.

Ezt a gyakorlatot a mai idők orvosan nagyon ritkán követi, leginkább az idő és a betegek szeméremérzete miatt.

Ennek következtében nagyon sokszor nem pontos a diagnózis felállítása, és a betegnek több kört kell megfutnia, mire sikerül pontosan a baját besorolni.


Egy orvosi vizsgálat általában nem kötelező, viszont én annak engedném a megtagadását, aki pontosan tisztában van az esetleg következményeivel, ha nem derül ki valami baja időben. Egy iskolás korú gyermek nem tartozik ebbe a csoportba.

A serdülő (én is ilyen voltam) érzelmi alapon dönt, abban az időszakban van,amikor a teste változik, ez teljesen természetes módon szorongást, szégyenérzetet kelt benne. A szexualitása is ébredezik, ijesztő lehet a számára, hogy a másik nem szexuálisan is érdeklődik felé.

Ebben az állapotban valóban a legkellemetlenebb levetkőzni egy idegen ember előtt.


Ennek azonban egy nagyon nagy ára van: az egészség! Ezt a szót a legtöbb kamasz (aki szerencsére egészséges) nem tudja még megbecsülni, nem tudja felmérni és elővételezni, hogy mi az, amikor már nincsen. És azt sem tudja még, hisz honnan tudná, hogy az időben elkapott probléma mennyivel jobban kezelhető, mint a későn felfedezett.

Na erre hivatott az iskolaorvosi vizsgálat. A legtöbb iskolaorvos vagy belgyógyász, vagy gyermekgyógyász szakorvos, aki minimum 11 évet tanult, mire ezt a kinevezést megkapta. Ezért nagyon méltatlannak tartom a "holmi iskolaorvos" megnevezést.

Egy picit érdemes végiggondolni ezt a kérdést a kamaszos lázadást mellőzve is.

Amihez tényleg jogotok van, ismétlem: a vizsgálat titoktartását és diszkrécióját megkövetelni!

2010. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Én meg a 72%-ossal sok mindenben egyet értek,igen is számomra is fontos,hogy ki is az orvos,én esetemben nnőgyógyász,én sem idegenhez mentem,hanem olyanhoz akit ismerőseim javasoltak,mert jó tapasztalataik voltak vele kapcsolatban és még beszélgetni is volt lehetőségem,nem durr bele a közepébe,sőt volt jó pár alkalom mire teljes kacsával történő vizsgálatot csinált.Nem mondok semmi rosszat most orvosokra,de nem hiába vannak szakosodások és őszintén szólva én sem vizsgáltattam volna meg magam iskola,v. üzem orvossal nőgyógyászati vizsgálat esetén,sőt a fogorvosomhoz is ragaszkodok és még sorolhatnám,hisz ez nem egy sima kis vizsgálat,ezt az intim vizsgálatokra értem. És abban is egyetértek hogy én is értékelem ha nem akar senki túl vetkőztetni,én sem állnék senki előtt egy száll semmiben és azért én is sok mindent olvastam valahol nem is vizsgálatról írtak hanem arról hogy azt írogatták be fejlett vagy nem és van szőre vagy sem,ezek szerintem igen is sértőek,ezek nem vizsgálatok és ezek nem az egészséget szolgálják,hisz a kamaszok nem egy ütemben fejlődnek,sok későn érő van.A másik igenis az emberek hadd válasszák meg a számukra megfelelő orvost és én sem értékeltem volna ha valaki a nadrágomba akart volna tiniként kutakodni,hogy szőrős vagyok vagy sem.Vigyázni kell mert a kényszer hatására történő vizsgálatok is csak rosszat fognak kiváltani,ez tapasztalat,több ismerősőmmel megtörtént.
2010. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Még valamit az utolsó előtti volnék,önszántamből mentem,nemi élet megkezdése előtt majdnem 18 évesen és csak később vizsgált meg alaposaban a doktor.Ha valaki úgy probált volna megvizsgálni,még suliba hogy tudom hogy az osztály kinnt áll és egy tucat adminisztrátor néz közben hát szerintem most nem járnék rendszeresen semmiféle dokihoz,azért ezt sem lehet,ez sem megoldás.És már nem változik a testem,sőt 15 éves korom óta semmit sem változott,de alapból kiskorom óta szégyenlős vagyok,szóval a szégyenérzet v. van vagy nincs.
2010. aug. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát érettségiig,de csak nézek milyen vizsgálatokról írtók,nálunk csak rutin volt,2 éve végeztem,és a gerincvizsgálatnál is maradhat a melltartó,néha kikapcsoltatja és végig húzta a kezét a hátunkon,de polóba lehet bemenni,olyan nincs hogy melltartó nélkül hajolgass előtte,meg csak egy ápolónő szokott lenni,doki és a diák akit vizsgál,intim vizsgálatok meg nem voltak.Lúdtalp volt,de ahhoz is elég volt a zoknit,cipőt levenni,meg súly,hallás,látás,magasság az nem minden évben volt.
2010. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
valahol nincs minden évben vizsgálat,mint nálunk sem.Ilyen pénisz vizsgálatot még 8.-ban akartak kitalálni,de szülői aláírás kellett volna hozzá,mert úgy jött volna urológus,nem lett belőle semmi hál istennek azóta se,gáz lett volna a szitu mert baromi pici a vizsgáló,szóval semmi elválasztó paraván nem fért volna be,azért nem szívesen húzogatnám a dokinő,asszisztense,meg még az urológussal jött emberkék előtt.Bár nem értem hogy ahol még meg is oldható ott a paraván mögött mért nem lehet csak a doki és a páciense bennt,az adatokat be tudja diktálni az asszisztensnek is,az várakozzon a paravánon kívül mit less még ott az is.Havertól olyat hallottam hogy valhova 3 fős assziszten s jön és csak egy ír a többi meg less miközben tapogatod magad,minek már ennyi ember,most mi a fas-nak v annak ott?
2010. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!