Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez miii? Szívelégtelenség??

Ez miii? Szívelégtelenség??

Figyelt kérdés
Szóval. Nagyon furát érzek a bal mellem alatt. Már egy-két (??? Nincs időérzékem) órája időszakosan visszajön. Ilyenkor úgy érzem rezeg valami ott belül, és gyakran lüktet rendezettlenül. Szerintem a szívem közben normálisan ver, szóval lehet valami izomgörcs és nem a szívem krepál be? Nagyon félek :(((((
2021. máj. 28. 02:14
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem feküdj le aludni.
2021. máj. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itt haldoklok te szőrös szívű
2021. máj. 28. 02:32
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Menj majd el kardiológushoz. A leírásod alapján ez extraystole lehet, ami mindenkinél van, valaki érzi, valaki nem. Nekem is szokott hasonló lenni, ha fáradt vagyok, túl sok kávét iszom, stb.

Lehet pl. mitralis prolapsus is, de az is kb. az esetek 100%-ban ártalmatlan.

Ha nincs más tüneted, nem valószínű. hogy komoly baj lenne. Kardiológushoz meg amúgy sem árt menni néha, sok mndenre szűr. De amúgy igen, akár kis izomrándulások is lehetnek. Próbálj megnyugodni és nem parázni, mert pszichésen rontani lehet a helyzeten (még jobban félsz tőle, felerősíted a tüneteket, közben kb. semmi bajod nincs, ez szélsőséges esetben már pánikrohammá is fajulhat, ami viszont nagyon szar).

2021. máj. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És ne olvasgass betegségekről a neten.
2021. máj. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. máj. 28. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!