Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy értette Orbán, hogy a...

Hogy értette Orbán, hogy a nem beoltottakat meg fogja fertőzni a vírus?

Figyelt kérdés

Azt mondta a péntek reggeli interjúban, hogy “meg fogja találni az utolsó embert is a covid, aki nincs beoltva.”

Van ennek a kijelentésnek valóságalapja?



2021. máj. 29. 05:08
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy Orbán azt hiszi, hogy a covid a terminátor és megkeresi az összes oltatlant, mint az összes Sarah Connort.
2021. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
74%

Az origon meg egy gyökér virológust mutogatnak. Aki mosolyogva mondja, hogy 80% kell a nyájimmunitáshoz, ami szeptemberre meglesz. Aki nins beoltva, biztosan megfertőződik.


A nyájimmunitásnak nem az a lényege hogy aki nincs beoltva, az sem fertőződik meg?

2021. máj. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
81%
Sokfélét beszélnek, mint a magyar népmesékben.
2021. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
79%
Ha van 52% oltott, és a nyájimmunitáshoz 80% kell, akkor az a 28% különbség valahogy előáll. És a nyájimmunitással sem ér véget hirtelen a fertőződés, hanem elkezd visszaszorulni.
2021. máj. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
93%

Azért ez a nyáj immunitás érdekes téma, ugyanis még a legjobban átoltott országokban sem sikerült elérni.

Egyébként igen, azt jelenti, hogy azokat, akik nem olthatók, az védi meg, hogy nincs fertőzött a közelükben. És ez százalékosan minden kórokozónál más érték. És mivel ez új vírus, és senki nem érte el, így csak azt lehet tudni, mi nem elég. Statisztikai számítások vannak hasonló vírusok alapján, de ennyi. Ezért nem egyformák, amit gondolnak.

2021. máj. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
74%

Szokásos marhaság, meg az arra fogékonyak riogatása. Nem fog mindenki megfertőződni csak mert nincs beoltva.

Én 2020 márciusa, a járvány magyarországi kezdete óta valahogy nem kaptam el egyszer sem, és bár eljárok dolgozni ( gyalog vagy biciklivel), melóba. Ott nem találkozom túl sok emberrel, máshova nem sűrűn járok, főleg nem tömegrendezvényekre. Szóval minimális az esély. De ha van is, akkor se fogok belövetni egy olyan kísérleti vakcinát amiért senki nem vállal felelősséget, ha pl vérrög alakul ki, vagy bármi durvább mellékhatás. Anyám 3 hete kapta az első pfizert, és azóta olyan szarul van, hogy a wcre alig bír kimenni, dolgozni pláne nem tud. A másodikért nem fog már elmenni. És nem ő az egyetlen aki így járt a család / ismerősi körben.

2021. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 everlight ***** válasza:
79%
Semmit nem ér az oltás.Csak nem akar leégni azzal hogy raktáron rohadjanak el a kamu vakcinák. Nem véd a fertőzés ellen,nem előzi meg,akkor minek?Ez így nem oltás,nem véd semmitől.
2021. máj. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
87%

Én is felháborítónak tartom az ilyen kijelentéseit, tipikusan megfélemlítés, ezzel akarja rávenni az embereket arra, hogy oltassanak. Nem kell neki bedőlni.

Én sem kaptam el már lassan másfél év alatt. Az első hullám idején és az utóbbi fél évben valóban nem sok helyen voltam, de pl. tavaly nyáron voltam a Balatonon, ami tömve volt, a strandon, 6-an ültünk egy vonatfülkében, voltam orvosnál, kórházban, itt-ott és semmi. A családomban szintén senki nem kapta el. Apukám felesége volt, hogy egyik nap úgy jött haza a munkából, hogy kiderült, hogy az egyik kollégája pozitív lett, akivel egymás mellett ültek a buszon is, mégsem kapta el sem ő, sem én, sem apám.

A nagyszüleim be lettek oltva, a papámnak nem lett semmi baja, legalábbis eddig, a mamámnak az első után csak a karja fájt meg a feje, viszont most egy hete kapta meg a másodikat (Pfizer) és azt mondja, nagyon sz*rul van, felerősödtek az eddigi problémái, el is ájult valamelyik nap.

2021. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
Perszehogy nem kaptátok el, anyukám sem kapta el. Mivel mindenki más is karanténban volt, de most már nem, és az oltottak között ugyanúgy terjed a vírus, csak ők nem halnak bele. Én attól félek, hogy visszaáll a régi élet, és most már valóban lesz kockázata. Eddig az oltatlanok is védve voltak, mert korlátozások voltak.
2021. máj. 30. 08:52
 20/50 anonim ***** válasza:
76%
Én sem kaptam el(legalábbis teszt szerint), annak ellenére, hogy busszal járok dolgozni, 3000 embert foglalkoztató cégnél, családomban pedig 3-an voltak covidosak. Nem vagyok oltva és nem is leszek. Ennyit erről. Orbánék az ilyen szövegekkel azokat tudják ijesztgetni, akik fogékonyak a hülyeségre.
2021. máj. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!