Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vizsgák előtt mindig hasmenése...

Vizsgák előtt mindig hasmenésem van?

Figyelt kérdés
Mindig annyira stresszes vagyok vizsgák előtt, hogy előző nap és aznap is hasmenésem van, néha hányok is. Ez független attól, hogy mennyit tanultam, mennyire tudom az anyagot. Valakinek van erre megoldása? (Hasfogókon kívül.)

2021. máj. 31. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ah ismerős. Én pszichologushoz járok. De ha van instád és nem tudsz költeni szakemberre van a pszinapszis es a melylevegoprojekt nevű istagram oldal. Sok nagyon hasznos stresszketelési technika van de ha gondolod én is tudok küldeni nekem mi segített
2021. máj. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori eset, tehát nem vagy egyedül. gyógymódot nem ismerek, de az első válaszoló írt tanácsot.
2021. máj. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Holnap államvizsgázok de már hasmenésem van, holnap tuti hányok is :(

Sokszor zene hallgatás ami segít

2021. máj. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Psylocyber ***** válasza:
85%

lehet nem kéne ezt leírnom, de én anno betéptem és ez volt az egyetlen dolog, amivel sikerül elaludnom. Máskülönben vizsga előtt garantált volt a nulla óra alvás.

Persze ezzel egyenértékű lehet mondjuk a sport is, vagy bármi ami csökkent a stresszt, még a mákosguba is pl:)

2021. máj. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

1#-el egyetértek. A vizsgáidtól függetlenül is fejleszteni kell majd a stresszkezelési technikáidat, mert teherbíró képességre mindehol szükséged lesz. Ha ennyire stresszelsz, akkor érdemes lenne egy pszichológust felkeresni. Ha nem szeretnél/nem tudsz magánba menni, akkor nézz körül az egyetemeden, a legtöbb intézménynek már van diáktanácsadó központja és/vagy intézményi pszichológusa.

Ezen kívül valamennyit segíthet a zene hallgatás, a relaxáló hanganyagok ( https://www.youtube.com/watch?v=SzanpIzoft8&list=PLYlkZJuqQS.. az edzés, illetve pl. a mindset pszichológia weboldala ( [link] ahol a tanulási és stresszkezelési technikákat is találsz.

2021. máj. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

De ha elozo nap megy a hasad es veszel be immodiumot elvileg masnap mar nem kene hogy menjen.

Ha ritkan van ilyen stressz helyzet akkor ez elheto megoldas

2021. máj. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Psylocyber ***** válasza:
95%
A hasmenésre nem gyógyír, de eszembe jutott a "bianural beat", ami nálam azonnal úgy kiüti az agyamat, hogy kifolyik a nyálam tőle :) olyan, mintha az agyamat masszírozná, nagyon sokat segített mostanában, csak anno még nem ismertem. Ja és stereo füles kell hozzá (stereo, azaz a SW-es térhangzást ki kel kapcsolni, ha van) más szóval azzal eléggé el tudok lazulni, na meg a kellemes zenék, pl space ambient...
2021. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg? Jó tudni.

Egyél banánt. Ha nem turmixolod, akkor hasfogó hatású. A csoki is. A banánban levő magnézium jó az idegrendszernek is.

Jókat írtak a többiek is.

Én a matek vizsgák és szigorlat előtt jártam minden alkalommal így.

Az ideg. Sok mindent nem tudsz kezdeni.

Sose fogom megérteni miért kell idegileg kikészíteni a gyereket már a suliban pszeudo problémákkal.

Se nem rák se nem haláleset a családban, ami nagyobb probléma az életben, de még ide se ér szerencsétlen az életével, már egy roncs...

A munkahely stressz, hacsak nem szívsebész leszel, huszadennyi sincs, mint az iskolában.

Kitartást és jó egészséget!

2021. jún. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mikor még középiskolába jártam, nekem is folyton ment a hasam. Aztán utána is, mert valami mindig volt. Mára szerencsére ez elmúlt. Kinőttem vagy tudja a fene. Ha izgulok se nagyon van hasmenésem már. Ezt fejben kell lerendezni elsősorban. Ha izgulsz, csak rosszabb lesz. Ha nem csak jobb lehet. Nekem anno a humor is segített. Ha egymással viccelődtünk elfelejtettem stresszelni.
2021. aug. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!