Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antitest lelet kérdés! Ha...

Antitest lelet kérdés! Ha valakinek negatív a Covid antitest tesztje, de az érték azért kicsivel 0 fölött van, az azt jelenti, hogy volt már covidos, csak túl régen, vagy lehet úgy is 0 fölött, hogy nem esett át rajta?

Figyelt kérdés

Érték :0,3 Referencia:10<


Köszönöm, ha tudja valaki a választ és megosztja velem.



2021. máj. 31. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van a tesztnek érzékenysége is. Én úgy tudom 1.5, azalatt az 0.
2021. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Bár mivel egyáltalán nem értek hozzá, nem tudom, mit jelent az a teszt érzékenység. Szóval, hogy a semmire hogy tud reagálni, de elhiszem. Azért kérdeztem, mert sejtettem, hogy a matek órán tanult 0 itt mégse az a 0🙂

Azért kérdeztem egyébként, mert már több, mint egy éve volt covid gyanúm és nem tudom, hogy az "fogyhatott-e el" mostanra, vagy lehet az is, hogy nem volt.

2021. máj. 31. 20:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ellenanyagok sem keringenek a végtelenségig a vérben. A sejtes immunitás adja az évekig tartó védettséget azzal, hogy a kórokozóval való újbóli találkozáskor a már megjegyzett ellenanyagot kezdi termelni. Ilyen esetben is magasabb lenne az ellenanyagszint, mint 0,3.


Tehát nem vagy oltott, és maximum nagyon enyhe tünetekkel estél át a fertőzésen. Ebből én arra következtetnék, hogy alacsony volt a fertőzéskor a vírusszám, és az immunválasz sem volt elég erőteljes ahhoz, hogy a sejtes immunitás egyáltalán kialakulhasson. A fertőződés is valószínűleg régebben volt, pár hónapja legalább. Ez a majdnem semmi ellenanyag mennyiség számomra ennyit mond.


Nem lehet benned ellenanyag, ha nem estél át a fertőzésen (hacsak időközben nem kaptál vérátömlesztést, plazmát)

Az ellenanyagot vagy a tested termeli a kórokozóra adott válaszul, vagy plazmával, vérátömlesztéssel kapod, vagy az oltás által kiváltott immunreakció során alakul ki. Másképpen nem kerül a véredbe ellenanyag.

2021. máj. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, neked is. Pont ezért keresem a megoldást. Igazából nullára számítottam, ez most kicsit megzavart.

Még tavaly februárban voltam gyanúsan beteg, amikor hivatalosan még nem volt az országban, de azt utólag már változtatták, elméletileg lehetett. És jártam is ott, ahol az első igazolt fertőzötteket "találták". Minden tünet stimmelt, azt nem mondanám, hogy lazán átment rajtam, olyan volt, mint egy durvább influenza, de azt azért zártam ki, mert előtte 1 hónappal voltam influenzás és kétlem, hogy egymás után 2x elkaphattam volna.

Viszont autoimmun beteg vagyok, tehát az immunrendszerem nem működik hibátlanul, lehet, hogy ez is számíthat, azt nem tudom🤷 Szóval az érdekelt, hogy lehet-e, hogy akkor az voltam és már csak ennyi maradt, vagy jelentheti azt is ez a nagyon kicsi, hogy egyáltalán nem voltam, mert akkor is lehetne 0 fölötti.

2021. máj. 31. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Ha több, mint 1 éve voltál, akkor ez nagy valószínűséggel a gyakorlatban már 0, ez a 0,3 már csak a mérőműszer "mérési zaja".
2021. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, azt értem, hogy nem megyek vele semmire. A kérdés az, hogy lehet-e ilyen "mérési zaj", akkor is, ha soha nem volt antitestem semmi, tehát mindig is 0 volt, vagy nem?
2021. máj. 31. 21:57
 7/8 anonim ***** válasza:
A 0,3 az gyakorlatilag 0. Nevezhetjük tényleg mérési zajnak is akár. Van akinek meg mínuszos értéke van. Minimális az esélye, hogy tavaly februárban COVID-os voltál, gyakorlatilag az is nulla.
2021. jún. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ok.köszi. Én csak naivan azt hittem, valami vagy van, vagy nincs. Ha bármilyen kicsi is van, az valahonnan lett. Senki nem tudta a környezetemben, mert nem ismerek senkit, aki ért hozzá.

Akkor azt a betegséget nem tudom, mi lehetett. Sose voltam olyan beteg, meg a tünetek stimmeltek és az influenzát kizártam. De akkor ez már örök rejtély marad🤷

2021. jún. 2. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!