Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 60 perces vércukor értéknél...

60 perces vércukor értéknél mi számít normálisnak?

Figyelt kérdés

Aki ért hozzá, kéne egy kis segítség. Itthon mértem, és tudom hogy nem egészen így szokták, de hátha ebből is megtudok valamit.

Szóval első mérés 5,4 volt de nem éhgyomri, mert előtte kb 3 órával ettem. Ezután ettem egy db banánt és 60 perc múlva 5,8 volt. Ez így kb normális? Csak kíváncsiság. Tudom hogy az orvosi vizsgálat a mérvadó.


2021. jún. 2. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Hu hát ez rengeteg más egyéb paramétertől is függ, ezt esélytelen így megállapítani.

Orvosnál is ez a vizsgálat úgy működik, hogy éhgyomorra történik, vizben feloldott viszonylag tömény szőlőcukoroldatot kell elfogyasztani gyorsan, és utána mérik megadott időközönként a vércukrot.

Szóval kijelentheto, hogy ebből semmi nem állapítható meg kb.

Első mérés, ami nem éhgyomri és 5,4, az korrektnek tűnik (bár nem tudom a paramétereid), egyébként az 5,8 is annak tűnik. (6 felé ne menjen)

2021. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyszer üzemorvoshoz mentünk és előtte soha nem mértek ott cukrot. Reggeliztem és megmérte 7-s volt. Azt mondta reggeli után ez jó.
2021. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!