Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Derékfájásra jó ez?

Derékfájásra jó ez?

Figyelt kérdés

egy ideje 2 havonta egyszer legalább, valamiért elkezd fájni a derekam.

nem tudok lehajolni anélkül hogy ne kapaszkodjak, mert nem bírom el magam.

tart úgy 2-3 napig majd elmúlik.


200cm vagyok 95 kg. 22 éves. gyenge fizikai munkát végzek, ami mellett irodai munka is van. a tartásom nem az igazi, ezért gondoltam arra, hogy veszek egy ilyet.


[link]


ez mint látom a derekat is támasztja. illetve tartást javít. hátha azért fáj néha az én derekam is.


szerintetek ér ez valamit?



2021. jún. 2. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, nem tűnik veszesnek az ára, még ha nem is működne. Egyébként igy ránézésre akár működhet is szerintem.

Ha biztosra akarsz menni végezz hatizom erősítő gyakorlatokat, vagy járj úszni. Azok tuti segítenek.

2021. jún. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

100% parasztvakítás!


Ennyi pénzt se dobj ki rá!


Inkább költsd ezt a pénzt egy jó gyógytornászra, aki megtanít neked olyan gyakorlatokat, amivel karbantarthatod a hátizmaidat.

2021. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kettes tökáletesen leírta! Az álló fizikai munkától nekem is mindig fájt a hátam. Vettem ezt a "csodaövet", ami valójában többet árt, mint használ!

Ugyanis, elgyengíti a hát - és a derékizmokat, ezáltal még jobban fog fájni a hátad, ha nincs rajtad ez a borzalom...

Velem is ez volt! Addig semmi bajom nem volt, míg rajtam volt, de amint levettem nap végén, egyből elkezdett fájni a hátam!

Inkább elmentem egy gyógytornászhoz, aki szintén ezt mondta, hogy az iszonyatosan egészségtelen, ha ez az öv megtámasztja a gerinceg, mert még jobban ront a helyzeten!

Lehet, hogy drága volt az a négy alkalom, amennyit voltam a gyógytornásznál, de cserébe visszakaptam az egészségem!

Ja, és lúdtalpbetétet is csináltattam!

2021. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmit nem ér!

Ami nekem segített:

- Jó talpbetét.

- Irodában dolgozok, a gerincem miatt kaptam kimondottan gerincproblémásoknak való széket. Ilyet:

[link]

- Otthon üléshez ékpárnát használok.


És ami a legfontosabb: erősíteni kellene a mélyhátizmokat. Ebben gyógytornász tud segíteni, de a neten is találsz sok gyakorlatot.

2021. jún. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!