Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az mitől lehet,hogy biciklizés...

Az mitől lehet,hogy biciklizés vagy lépcsőzéskor,hirtelen a mellkasomba egy mintha egy nagyobbat dobbana a szívem,de mégsem az,vagy ahoz tudnám hosnlítani,mintha mellkason vágna valaki csak belülről?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy fájdalom e vagy sem,olyan fura,már többször is volt ilyen és most az előbb is mikor jöttem a biciklivel pedig csak vagy 5 perc volt míg haza értem és most egymás után 3 is.

2021. jún. 3. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Extrasystole valószínűleg
2021. jún. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szokott lenni ilyen, olyankor hirtelen nagy levegőt kell vennem, volt, hogy pár pillanatig ájulásérzetem is volt. Viszont nekem inkább fekvő helyzetben jelentkezik, leginkább akkor, ha szorongok, tehát én ezt inkább pszichés problémának tudom be, de pont ma megyek vele kardiológushoz, majd adok tájékoztatást, hátha neked is hasznos lesz.
2021. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az extraszisztolét tudom milyen olyan is szokott lenni,amikor hirtelen bedobban nagyobbat a szívem,ez más,nem bedobbanásnak mondanám hanem más,lehet h dobbanás,egyszerűen nem tudom eldönteni,de amikor extra van akkor konkrétan érzem a dobbanást,ezt viszont tényleg alig tudom leírni is hogy mi ez az érzés.Mintha picit fájna,meg oda ütnének csak belülről
2021. jún. 3. 13:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez pedig extraszisztolé! Van többfajta is. Ez talán nálad a terhelés miatt jön elő. Fokozatosan terheld magad ne hirtelen.
2021. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt nem tudtam,hogy van több fajtája is.Remélem akkor tényleg csak az.
2021. jún. 3. 16:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, van olyan amikor hosszabban kihagy, majd nagyot üt, illetve olyan hogy rossz helyre beleüt egyet. Persze ez ha utánanézel pontosabban és tudományosabban is le van írva. Ha nem voltál még, egy kardiológiai kivizsgálást megér a dolog, általában szívultrahang + 24h holter kizárja a nagyobb problémákat.
2021. jún. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!