Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éreztél változást magadon,...

Éreztél változást magadon, miután tudatosan 8 órákat aludtál?

Figyelt kérdés

Mostanában feltűnt, hogy nem jó ötlet 6 órát aludni, mert egész nap fáradt vagyok, nem tudom adni magamból a 100%-ot, de sokszor még az 50%-ot sem.

Elkezdtem olvasni a Miért alszunk? című könyvet, ami az alvás fontosságát vesézi ki, illetve hogy mennyire fontos a 8 óra alvás.

Még csak az elején járok a könyvnek, de kíváncsi lennék a ti tapasztalaitokra is, hogy miben változott az életetek, közérzetetek mióta tudatosan próbáltok az alvás mennyiségére és minőségére odafigyelni.



#alvás #miért alszunk #8 óra alvás
2021. jún. 4. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

8 óra az nagyon sok. 7 inkább. 7:15 max

Nekem, 28 évesen.

2021. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha dolgozok 5-6 orat alszom, szabadnapon 10-12.

Az egyik tul keves a masik tul sok.

Mindig faradt vagyok igy...

De sajnos nem jon ossze sehogy se a 8 ora

2021. jún. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
igen. 10 óra alvás után sokkal kipihentebb vagyok mint 6-8 óra alvás után.
2021. jún. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
57%

Amióta meg van a 8 óra annyi különbség van hogy nap közben nem vagyok kómás...

5-6 óra alvásnál hullámokban tört rám a fáradság

Hosszútávon meg komolyabb problémák jönnek a kialvatlanság miatt

2021. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

A home office alatt megvolt a kb. 8 óra alvás.

Egyfelől a reggeli felkelések se voltak horrorok (mondjuk az nemcsak az alvás mennyisége miatt, hanem az időpontja miatt is), másfelől kipihentebb voltam. Napközben nem jellemző rám az álmosság, illetve attól függ - például ha sok új dolgot kell tanulnom a munkahelyen, alig bírok ébren maradni, ha langyos víz van, nem vagyok álmos, stb. Viszont a H.O. alatt hétvégén, csendben, sötétített szobában kb. 9-10 óra alvás után ébredtem magamtól, nem pedig 12, mint akkor, amikor be kell járni és 6-6,5 órákat alszom.


Amúgy a kialvatlanság rövid- és hosszútávon is egészségtelen, árt.

Sokan hangoztatják, hogy nincs is rohanó életvitel, időhiány - nade akkor miért nem alszanak 7-9 órát az emberek, ahogy kellene?

Egy felnőtt alvásigénye is lehet akár 9 óra is - az enyém is annyi egyébként.

2021. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Gyermek és otthon végezhető munka mellett akkor jön össze a 8 óra alvás ha a kimerültségtől bealszok mellette altatás közben :(

Koncentrációs problémáim vannak

2021. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
En alapvetoen 8 orat alszom. Hat ora alvastol mar hanyingeres gyengeseg fog el.
2021. jún. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Én teljesen jól elvagyok napi három óra alvással is. Amíg többet aludtam, addig sem volt jobb nekem semmivel.
2021. jún. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Hét közben soha nem tudom kialudni magam, cserébe hétvégén alszom 9-10 órát. Így jól elvagyok, mert hétvégén pótolom a restanciát. A múltkor viszont a hétvége mind a két napján szintén korán kellett kelnem. Na, a rákövetkező héten végig álmos voltam, minden nap.

Szóval, igen, ha nem tudjuk teljesíteni a saját alvásigényünket, akkor annak érzékelhető negatív hatásai vannak.

2021. jún. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9es, én is így voltam, hogy hétköznap beértem kevesebbel és hétvégén pótoltam.ez így működött is, egészen addig amíg gyermekem nem született. Akit Baromira nem érdekelt hogy hogy aludnék, kelt mindig legkésőbb 6kor. Na ezt senki nem mondja hogy szülőség első kimerültségét nem csak az okozza hogy nem csak éjjel nem alszol hanem MINDIG korán kelsz. Sosincs szundi többé :)
2021. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!