Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha a vásárlók nem...

Mit tehetek ha a vásárlók nem hajlandóak felvenni a maszkot?

Figyelt kérdés

1 hónapja nyitottam meg szezonálisan működő üzletemet. Van néhány állandó vásárlóm akikre hiába szólok rá nem veszik fel a maszkot mondván, hogy nekik van védettségi kártyájuk. Nekem is van de még eszembe sem jutott, hogy nem veszem fel bárhová is megyek.

Mit tudok tenni, hogy megérték, hogy KÖTELEZŐ? Az ajtóra A/4 méretben ki van függesztve, hogy muszáj, ha nem engedem be őket akkor pedig elkezdenek mindenféle pletykákat terjeszteni az üzletről és a hozzáállásomról. Ha én tudom viselni napi 12-14 órát akkor ők miért nem képesek felvenni maximum 5 percre?

Ha bejön esetleg egy ellenőr akkor engem is megbüntetnek ha nincs a vásárlón maszk hiába figyelmeztettem.

Mit tehetek ?



2021. jún. 9. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Mit tudnál csinálni? Odamenni és erőszakkal ráadni? Ha kötelező és észreveszik a hatóságok majd megbüntetik vagy legalábbis az ő bajuk nem a tiéd
2021. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
nem tudom most hogy müködik, de pár hónapja megbüntették a bolt üzemeltetőjét és a vásárlót is. nem kell kiszolgálni azt aki nem húzza fel a maszkot. én is gyülőlöm a maszkot és nem is félek semmilyen vírustól, mégis felveszem ha bemegyek valahova.
2021. jún. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
#1: Csak az a baj, hogy a boltot is büntetik. Akár fél évre be is zárathatják emiatt.
2021. jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3, az a baj, hogy 1 naptól akár 1 évig is tarthat a bezárás.

#1, nem csak a vásárlót büntetik, hanem a boltot is. Ha csak a vásárló kapna büntetést nem érdekelne,vessen magára, de így hogy engem is büntethetnek azért mert egy "kedves" vásárló nem hajlandó betartani a másfél éve létező szabályokat...

2021. jún. 9. 17:04
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Elvileg ilyenkor nem szabad kiszolgáljad. Igaz, hogy ez "életszerűtlen" de valaki nagyon okos így alkotta meg a rendeletet. Pont azért, mert akár rossz híredet is kellthetik. De talán még az a legkisebb rossz, mint az, hogy pénzbírság+1 éves bezárásra ítélnek. De ezt neked kell mérlegelni, hogy melyiket kockáztatod és minek kisebb a kockázata.
2021. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Esetleg nem szolgálod ki. Csak megnyutatásképpen a műtős meg textilmaszkok teljesen hatástalanok, csak a pszichés hatás miatt erőltetik. Ami ér is valamit az mondjuk a ffp2 munkavédelminél kezdődik.
2021. jún. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
#1 vagyok hiába pontoztatok le 0 %-ra. Ha a vásárló belép a boltba maszk nélkül nem lökheted meg toszogálhatod ki. Ez nem a te bajod innentől a hatóságok feladata. Az, hogy kiszolgálod vagy nem már más kérdés.
2021. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Ki kell hívni a rendőrt. Akkor nem büntetik a boltot.
2021. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Ne szolhald ki. Te is megszivod. Ha meg ellenkezik zsarut hivsz. Majd felveszi ha nemtud vasarolni 🤷‍♂️
2021. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 krwkco ***** válasza:
85%

Írj egy cédulát az ajtóra egy udvarias kiírással. Hogy kéred a vásárlókat, hogy ha nem akarnak maszkot felvenni, akkor ne jöjjenek be az üzletbe, mert ha a boltban maszk nélkül tartózkodik valaki, akkor a boltot x-től x napig bezárhatják. Tehát ne csak az legyen kiírva, hogy kötelező, hanem az is, hogy mi a következménye a boltra nézve, hogy nem veszik fel.

Egyszer kérd meg a vevőt, hogy vegye fel a maszkot és rögtön tedd hozzá, hogy Te csak akkor úszod meg a bezárást, ha bejelented a rendőrségen. De ugye nincs harag. És ne foglakozz többet vele, csak tárcsázz.

2021. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!