Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mai húszon éves férfiak...

A mai húszon éves férfiak miért néznek ki fiatalabbaknak?

Figyelt kérdés

A mai 20-23 éves férfiak úgy néznek mint egy 15-16 éves a 90-es évekből.


Nagyon furcsa hogy régebben idősebbeknek néztek ki az emberek. Ez mitől lehet?


2021. jún. 12. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az oka, de ha frissen borotválkozva veszek sört, akkor többnyire elkérik a személyimet. Amikor megmutatom, akkor meg kikerekednek a szemek, hiszen 37 éves vagyok, két gyerek büszke apukája. A feleségem jókat szokott nevetni.
2021. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az még hagyján, hogy úgy néznek ki, de még az agyiszintjük is ott van!

Tisztelet persze a kivételeknek!

Én 29 vagyok, de 20-22-nek szoktak mondani és állandóan betalálnak az ilyen kis műmájer csírák. Ezeknek (okkal írtam így) még életcéljuk sincs...

2021. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a beléjük kerülő női hormonok miatt. A kaják, de már a csapvíz is ösztrogént tartalmaznak gyakran, meg hát számos tesztoszteron termelés gátló tényező van, szennyezett levegő, stb.


De ha megfigyeled, inkább a jómódú embereknél van ez, ahol az életforma is (pl.sokáig tanulás, gondtalan diákévek kitolódása) megtámogatja a gyerekes külső megmaradását.

2021. jún. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mert nem dolgoznak napi 10-12 órákat, mindenük megvan, nincs mi leharcolja őket.

Ma is vannak olyan 20-on évesek akik 10-15 évvel öregebbnek tűnnek.

2021. jún. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Minden ítélkezés nélkül, de valóban érdekes, ahogy szokták mondani, hogy az új 20 a 30, az új 30 a 40 és így tovább.


Megváltozott az élet, más a divat, ma tényleg egy 40-es férfi is "srác" stílusban öltözik, nagyjából 55 alatt mindenki mindenkivel tegeződik lassan, régen már 20-25 közötti srác is full "felnőttférfias" volt, kalapot viselt, magázódott stb.


Ennek amúgy lehet a fizikális környezetváltozás is az oka, illetve az, hogy relatíve gondtalanabb lett az élet, nem gyötri meg annyira az embert.

2021. jún. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne viccelj, ezekkel a homeless szakállaikkal inkább negyveneseknek néznek ki a huszonévesek mostanság.
2021. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
Jobb életminőség, fiatalosabb ruha és hajviselet, könnyebb munkák.
2021. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

50-es, 60-as évekbeli középiskola tablókon a 18 éves fiúk 30 évesnek néztek ki.

Az is igaz ugyanakkor, hogy a mai 20-asokon lévő kanadai favágó ősember szakáll egyszerűen szánalmas.

2021. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az életminőség is jobb lehet.


Illetve félig offtopik, nekem megvan a nagymamám és a nagypapám tablóképe is. Már 28 éves fejjel is azt mondom, hogy az azon szereplő lányok/fiúk 30-40-nek is kinéznek. Még csak azt se lehet mondani, hogy a lányok tipikus hajviselete miatt, mert a fiúk is... Nekik meg olyasmi volt a hajviseletük, mint ma.

A középiskola végéig átéltek egy világháborút, illetve nagymamám az 56-ot is, azt testközelből. Már ez sokat számíthat ebből a szempontból.


Ráadásul ma már rengeteget tudunk az egészséges életmódról, úgy veszem észre, a korosztályom körében "divatos" is, rettentő sok ember sportol, sokan figyelnek oda a táplálkozásra is jobban vagy kevésbé, egyre kevesebb a dohányos. Azon túl, hogy nem éltünk át világháborút, 56-ot, deportálást.


A 90-es évekhez képest is van azért változás már.

2021. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!