Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehetne kizarni, hogy ez...

Hogy lehetne kizarni, hogy ez agyi poloska?

Figyelt kérdés

A delelott folyaman arra lettem figyelmes, hogy viszket a hasam, mikor felhuztam a haloingem akkor lattam, hogy mell alol egeszen a hasam aljaig 5 db szunyogcsipes szeru (de egyertelmuen nem az!) csipes talalhato. Szinte egyenes vonalban jon lefele, eleg aggasztoan nez ki. Azon az oldalon jelent meg amin aludtam, a haloing takarta, es a takaro is. Elvileg azt olvastam az agyi poloska a szabadon hagyott teruleteken garazdalkodik, mindenesetre az agynemut elkezdtem magas hofokon kimosni, es ma mar inkabb egy masik szobaban fogok aludni. Millio kepet neztem csipesekrol, de nem igazan hasonlit egyikre sem.

Igy tanacsokra lennek kivancsi, hogy lehetne kizarni a poloskat , vagy rajonni mi ez. A lepedokon, agynemun folt nem volt, jelet nem talaltam rovarnak. Sok emberrel erintkezem a munkam soran , de idegen helyen nem voltam es nem aludtam mostanaban.



2021. jún. 13. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kollégiumban volt.

Úgy viszketett és égett, hogy alig lehetett megmaradni tőle. Teljesen más érzés volt, mint a sima szúnyogcsípés.

2021. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

NE aludj másik szobában, azzal csak azt éred el, hogy elkezdjen vándorolni a lakásban!

Aludj ugyanott ugyanúgy, az ágyneműt 60 fokon mosd, a tiszta ágyneműben pedig vérpöttyökre figyelj, illetve ilyen furcsa apró kereszt alakú nyomok lehetnek a lepedőn (ahogy a szálakon szétterjed, amit hátrahagy).

Falon szintén fekete pöttyök lehetnek a nyomai, illetve az ágynemű szegélyvarrásainál is fekete pöttyöket keress (kb mint a kezdődő penész, aprók).

Ha nyomokat nem is találsz, de a csípések az elkövetkező napokban megszaporodnak, hívj szakembert! Ne kezdd el felforgatni az ágyat, ne költözz át másik szobába, mert azzal csak szétterjednek. A házi irtószerek sem hatásosak, bár pár napig úgy tűnhet, de nem oldják meg végleg a problémát.

2021. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként én sokáig ekcémának, valamiféle allergiának hittem a csípéseket, főleg, hogy a velem alvó páromat eleinte nem csípték.
2021. jún. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kettesnek nagyon igaza van. Átköltözni nagy butaság.

Ha a következő ket-három napban nem lesz új csípés, akkor nem az.

2021. jún. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyanus, hogy az.

Francokat csip csak azon a teruleten, ami nincs eltakarva.. en mar szinte kabatban, zokniban, nadragban aludtam inkabb, de tele voltam csipesekkel igy is.

Hazi modszerekkel, boltban vett rovarirtoval probalkoztam, persze kimostam mindent kozben, de 1 het utan feladtam, szakembert hivtam, mert csak rosszabb lett a helyzet.

En sem aludtam idegen helyen, annyi, hogy tomegkozlekedtem, valoszinuleg onnan sikerult hazavinnem.

2021. jún. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Alberletben vagy? Vagy ez regi haz? En alberletben talalkoztam csak agyi poloskaval es egy regi elhagyatott hazban.

Ejjel allitsd be az orad ebresztojet hajnali 2-3-ra es olts fel minden villyant nagy hirtelen es nezd vegig az agy mellett a falat, a lepeeodet a lepedo alatt az agyat. Ejjel aktivak, igy van eselyed latni is ha poloska.

Szerezz be elektromos szunyogriasztot. Azt uzemeld be este. Igy teljesen kizarhatod a szunyogokat. Pok is tud furcsa csipest produkalni, de akkor pl egy ilyen sorozatcsipes utan tobbet nem fogsz vele talalkozni...hiszen o nem kajalas csak menekules miatt csiphetett vegig.

A z ágyi poloska csipese pedig t3nyleg durvan viszket es has reszen legygyakoribb.


En se ajanlom a masik szobaba koltozest. Inkabb minden nap cserelj agynemut es reggel felkeleskor azonnal mosogepbe tedd es mosd ki magas hofokon.

Az agyi poloska falon levo kepek, fotok moge azok kereteihez is elrejtozhet ott is keress kis fekete pontokat (az a kakaja).

2021. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Alberletnek alberlet, de mar tobb eve berlem. Tarsashaz, ujepitesu fogalmam sincs hogy hurcolhattam haza mert tomegkozlekedest nem hasznalok. Egyedul a munkahelyemre tudok gondolni. Kicsit taszit hogy vissza fekudjek igy az agyba de az se lenne jo ha tovabb terjednenek a hazban... kakifoltokat sehol sem talaltam, lehet nincsenek meg sokan, ha tenyleg ok a ludasok...

Szakember milyen gyorsan jon ki, meddig tart kiirtania?

2021. jún. 13. 15:40
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyebkent csak akkor viszketett mikor eszre vettem, azota nem , de biztos ami biztos alapon ittam kalciumot mert a borom baromi erzekeny mindenre.

+ a privat uzenetek, hogy mennyire izgato a haloing szo es szivesen nezegetnek a mellemet, ha lehet legyenek mellozve, nem vagyok kivancsi az ilyesfajta abberaltakra.

2021. jún. 13. 15:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Szomszédtól is átmehetett, ha vittél haza régi antikvár könyvet vagy használt bútort, onnan is.

Nálunk nem derült ki, honnan volt, de anyám pl. nyaralásról vitt haza bőröndben. Sajnos ez ilyen nagyvárosi ártalom, megértem, hogy taszít, de nem rólad árulkodik az sem, ha tényleg az.


Ha szakembert hívsz, akkor az két kör lesz normális szakinál. Elsőnél ne piszkálj szét semmit, max ha zsákolnivaló van, de ezt elmondják ha kihívod, hogy mi a teendő, irtás után ágyneműt (nem csak a huzatot!) 60 fokon kimosni, ruháidat szintén. Ha valamit bezsákolsz léghatlanul, ahhoz fél évig nem szabad nyúlni, vagy ha van kert, erkély, nyáron a zsákot tűző napra kitenni, abban döglenek.

Az első irtás után pár napig jobban csíphetnek, aztán eltünnek. Egy hónap múlva kell egy második irtás, hogy az esetleges kikelt petéknek se maradjon nyoma - ez előtt a második előtt nagyon alapos takarítás vár rád, hogy ne maradjon vissza semmi.

Harmadik irtás akkor van, ha továbbra is egyèrtelmüen bogarak vannak, ez a legtöbb cégnél garanciális.

2021. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!