Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosilag bizonyított dolog,...

Orvosilag bizonyított dolog, hogy a masszázs hatásos?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 éve nem tudok rendesen aludni, 4-5 órákat alszom. Folyamatosan forgolódok az ágyban, nem találok kényelmes pozíciót.

Tegnap elmentem egy órás thai masszázsra (másfél éve nem voltam) és egyből aludtam utána mint a bunda, 12 órát egyhuzamban. Lekopogom, remélem most is menni fog (úgy érzem, hogy igen).

Ezt orvosnak kellene kiírnia! Ha valaki nem tud aludni a merev izmok, ízületek miatt, az egészségügyi kockázat!

Családom úgy van vele, mintha ez valami luxus lenne, ami csak az unatkozó gazdagok szórakozása. Nagybátyám is lecsesz, hogy miért költöm ilyenre a pénzem, nincs-e jobb helye annak. Az embereknek másképp kellene hozzáállniuk ehhez. Az is igaz, hogy sok a kókler, ma már minden sarkon van egy masszőr. Járvány alatt is sokan kezdtek masszírozni. Jó helyre kell menni, nem a legolcsóbb, tapasztalatlan masszőrhöz.



2021. jún. 13. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Igen, bizonyított, de nem mindem esetben támogatott.

Mondjuk ott van a gyógymasszőr.

Reumatológis írja fel, mint fizikoterápia, ha fáj valami

Pusztán stresszre sajnos nem.

2021. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1: Bemerevednek az izmaim olyan szinten, hogy a mozgásaim is beszűkülnek. Hiába csinálok gyógytornát legalább heti 3x 1 órát. És nyújtást napi többször, de egy idő után már nem tudom sehogyan sem az izmokat megnyújtani, annyira beállnak.
2021. jún. 14. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Svédmasször vagyok, igen hatásos a masszás fokozza a keringést ezáltal mindenre jó. Azért aludtál mint a bunda mert a tested át lett verve, talán enyhe izomlázad is volt. Ugyanezt éred el ha gyalogolsz a hegyekben 2-3 órát. mindenképp egyenletlen talajon, beton nem jó.Izmaid azért vannak begörcsölve, mert ez is javarészt fejben dől el. Ha leszarsz sok dolgot, nem görcsölsz az izmaid is lazulnak. tehát nem kell feltétlen masszőr, ha mozogsz, és nem görcsölsz, persze a masszás előnye, hogy kellemes.Jógázhatsz gyógytornázhatsz, lehet csak rontasz, gyalogold azt az időt egy közeli hegyen, minél kövesebb egyenletleneb annál jobban használ, jobban alszol, és izmaid se görcsölnek.
2021. jún. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!