Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet ennyire rossz a...

Mitől lehet ennyire rossz a gyomrom?

Figyelt kérdés

1-2 napja sokkal több lett a savam (refluxos vagyok), mint amennyi általában. Szedek rá gyógyszert, Rabeman-t, amitől valamennyivel jobb, mint mikor semmit nem szedtem. De mostanában annak ellenére, hogy szedem a gyógyszert, ígyis napi szinten fáj nagyon a gyomrom, és érzem, hogy rengeteg savam van, és a torkom is marja mostmár.

Mitől lehet és mit tudnék ez ellen tenni?

Esetleg előfordulhat, hogy a stressztől súlyosbodik? Mostanában elég sokat idegeskedek.



2021. jún. 14. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Stressz,valami olyan kaja, ital,dohányzás, rágózás vagy csak simán evszakváltas nálam utóbbi esetén is eldurvul 1-2 hétre.Ha nem múlik el hamar, akkor érdemes esetleg gyógyszert váltani ami hatékonyabb.Én néha szoktam egy csapott teáskanál szódabikarbónát egy pohár vízben elkeverni az kicsit segít,vagy citomlet inni utóbbi csak akkor jó ha gyümölcsből csinálod.
2021. jún. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Reflux nagyon sokszor a kevés gyomorsav miatt alakul ki, amire a gyógyszer csak egy jó adag szr.


Kevés gyomorsav > ingerszegénység miatt nem záródik a gyomorszáj > feljön a sav

2021. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!