Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Páromnak van egy autista fia...

Páromnak van egy autista fia egy másik nőtől. Mennyi az esély arra hogy a mi közös gyerekünk is az lesz?

Figyelt kérdés
Szeretnénk belevágni a babába de így nem igazán merek. Valakinek van tapasztalata?

2021. jún. 15. 11:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Evvel a kérdéssel genetikai tanácsadót kellene megkeresni.
2021. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ez mindig benne van a pakliban. Nem hinném, hogyha valakinek van egy akkor a többi is beteg lenne.
2021. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Még egy családon belül is van, hogy az egyik autista, a másik nem, szóval ezt így lehetetlen laikus szemmel megmondani.
2021. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Pont erről nincs tapasztalatom, de a családban hasonló probléma esetén családalapítás esetén genetikushoz fordultak. A genetikai vizsgálat még arra is kiterjed, hogy esetleges betegséget fiú vagy lány milyen %-ban örökölhet. Esetükben a betegség fiúkra volt veszélyes, így a terhesség azon szakaszában, amikor már megállapítható a baba neme, akkor fiú esetén azt megszakították volna. De szerencsére kislány fogant meg.

Nagyon ajánlanám nektek is, mert sajnos beteg gyereket nevelni nem játék.

2021. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól mondta, vannak orvosok, genetikai tanácsadók akik ezzel foglalkoznak. Azután meg Te is nyugodtabb leszel és tisztán fogod látni a lehetőségeid, arányokat. :)
2021. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
az én férjemnek deformált a mellkasa és krónikus migrénje is van, egyik gyerekünk ezt, másik amazt örökölte
2021. jún. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
23%

Nyugodtan belevághattok, nem hiszem, hogy az lenne. Egyszer megtörtént,nagyon valószínűtlen, hogy ismét autista lenne. Nyilván fennáll a lehetősége, de nem túl valószínű.

Én oxigénhiányisan születtem, a húgom viszont már nem. Szóval nyugodj meg, szerintem nagyon kicsi az esélye. :)

2021. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Az autizmusa miben nyilvánul meg? Mennyire súlyos?
2021. jún. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan családot, ahol van 4 fiú, mind a 4 autista sajnos. A legidősebb nem annyira, de a legkisebb már elég durván az. Szóval simán öröklődhet szerintem. Mindenképp szakembert keresnék fel, ő tud biztosat mondani.
2021. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
7-es az oxigénhiány a szülés közben alakul ki, semmi köze a genetikához.
2021. jún. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!