Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaza van azoknak, akik...

Igaza van azoknak, akik szerint nem is érdemes egészségesen élni? Van kutatás erről?

Figyelt kérdés
2021. jún. 15. 12:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

10


Mindenki szerint más az egészséges életmód, még az orvosok sem értenek egyet. Én ezért is szeretem egészségesEBB életmódnak nevezni.



Amúgy egy autoimmun betegséget hogyan kerülsz el egészségesebb életmóddal?

Mit szólsz ahhoz, amikor magas vérnyomás, koleszterin, cukor életmódtól függetlenül fennáll?

2021. jún. 17. 16:49
 12/14 anonim ***** válasza:

Most ugye vágod, hogy olyan témában kötekedsz, amiről fingod nincs? Tök jó, hogy kioktatsz a hülyeségekről, csak nekem meg van jobb dolgom is, mint ilyenekre válaszolgatni. Ez az utolsó, a többi nem érdekel, mert bármit írok, te belekötsz csak azért is, a több százezres tanulmányaimat meg nem fogom leírni ide (gondolhatod, hogy nem 3 sor, és kb. a negyedét értenéd).


Szóval a könnyen emészthető verzió:

Az egészséges életmód összetevői:

-rendszeres testedzés

-megfelelő táplálkozás

-pihenés (a munka és a pihenés megfelelő aránya)

-higiéné

-testi-lelki-szellemi egyensúly

-egészségkárosító hatások elkerülése

-betegségek mellőzése (prevenció)

-természetes környezetünk pozitív hatásainak kihasználása (levegő, napfény, víz)

-a szabadidő helyes és hasznos eltöltése

-helyes életritmus kialakítása

Nyilván ezeket lehet részletezni, a táplálkozást emelném ki: ha az egyén csak természetes módon is megtalálható ételeket fogyaszt, nagy baj nem lehet, ha megvan a többi összetevő is. Ezek: hús, tojás, zöldség, gyümölcs, gomba.


Nekem az egészségesEBB életmódnak olyan hangzása van, hogy "én csak iszom, nem dohányzom mellé".


Az esetek 95%-ában minden kódolt betegség megelőzhető, vagy kitolható öregkorra (nyilván kisebb problémával), ha az egyénnek a születésétől fogva biztosítva vannak az egészséges életmód feltételei.

Ha a szülők is ilyen feltételek mellett nőnének fel, akkor minimalizálva lenne az 1-es típusú cukorbetegség esélye is, ami mint tudjuk, veleszületett betegség. A 2-es típúsú pedig okozott betegség, ezért erről nem is kell többet beszélni. Ugyanígy, mint a magas "rossz" koleszterin és a magas vérnyomás.

2021. jún. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nyugi, nyugi, ne ess nekem! Nálad talán nincs meg a lelki harmónia.



Valaki szerint minden nap kell enni húst, más szerint ez egyenesen káros.

Valaki szerint káros a tojás, valaki szerint nem.

Valaki szerint káros a tej, valaki szerint nem.

Valaki követi a paleolit diétát, de a többség szerint az túlzás.

Valaki szerint a hús egyenesen káros, nem szabadna enni.



Az egészségesEBB életmód kifejezés magában foglalja, hogy a szakemberek se értenek egyet illetve igen, kisebb hibákat is.


A kávé amúgy nem egészségtelen.

Ahogy néha egy sör vagy két deci bor se, sőt.



Testközelből ismertem embert, akinek kettes cukorbetegséhe volt és magasvérnyomás-betegsége, hát, az életmódja egyiket se indokolta. (Persze te rögtön fogod tudni látatlanban, hogy de igen.)

2021. jún. 17. 17:43
 14/14 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, leírtuk, hogy hogyan lehet egészségesebben élni, de te mindegyiket ignorálod, csak azt fogadod el jónak, amit te annak hiszel, azaz csak a saját véleményedet. Akkor minek tetted fel a kérdést? Kaptál rengeteg választ, viszont mindegyiket h..lyeségnek találod. A hiba a te agyi készülékekben van.


Na, utána néztél már a hunza népnek? Vagy mondjuk a sárgabarack mag jótékony hatásának?


A feldolgozott, előrecsomagolt húskészítmények egészségtelennek.

2021. jún. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!