Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaza van azoknak, akik...

Igaza van azoknak, akik szerint nem is érdemes egészségesen élni? Van kutatás erről?

Figyelt kérdés
2021. jún. 15. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, a hedonisták is ezt mondják. Élvezd a finom kajákat, amíg megteheted!
2021. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Nos, pl. szerintem nem mindegy, hogy 70 éves koromig van vagy 10 féle betegségem, amire 5-6 gyógyszert kell szednem napi szinten, szabadidőm egy része orvosi vizsgálatokra megy el, vagy nincs alapbetegségem, vagy maximum 2, gyógyszert se szedek vagy csak 1-3-t, szabadidőmben inkább otthon, vagy a szabadban töltöm boldogan és egészségesen.


De mindenki maga döntse el, hogy mi számára a fontos.

2021. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

# 2



Ekkora hatása nincsen az egészséges életmódnak, az azért biztos. Jó, esetleg ha szélsőségeket tekintünk. Esetleg akkor.

2021. jún. 15. 16:52
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, nagyon szűk látókörrel rendelkezel és szerintem nagyon nem vagy tájékozott a témában se. Máskor mielőtt bármi h..lyeséget leírnál, tájékozódj!


"Az egészség nem egyetlen tett, hanem szokásaink összessége. Azzá válunk, amit rendszeresen teszünk."

Arisztotelész

2021. jún. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
"Ekkora hatása nincsen az egészséges életmódnak, az azért biztos. Jó, esetleg ha szélsőségeket tekintünk. Esetleg akkor." - ezzel csak saját magadat nyugtatod, áltatod. De te is tudod, hogy ez mekkora hülyeség.
2021. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem. Nagyon sokszor az egészséges életmódot élőknek vannak krónikus betegségei és halnak korán rákban, míg az egészségtelenül élőknek semmi bajuk sincs.


Sok krónikus betegség nem függ az életmódtól.



Amúgy mostanában sokat mozgok, de régen se voltam passzív, eszem zöldségeket, gyümölcsöket, szeretek sima vizet inni.

2021. jún. 17. 14:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább előbb tájékozódj normális forrásokból, vagy rendes szakemberektől. Bár ha nem vagy nyitott a témára, csak a saját elképzeléseidet tudod hajtogatni, akkor nem lehet mit kezdeni veled. Akkor gondold így, te bajod :)

Csak akkor minek írtad ki a kérdést?

Igen, vannak krónikus betegségek, amik nem függenek az életmódtól, de az is nagyban befolyásolja őket. Önhibán kívül lettem asztmás, de a nyakamat rá, ha nem sportolnék, de cigiznék, elhíznék, ételnek nevezett szennyel tömném magam (ami rengeteg gyulladást okoz - és az asztma is egyfajta gyulladás), akkor sokkal súlyosabb lenne, sokkal több gyógyszert kéne szednem, és sokkal nagyobb esélyem lenne a COPD-ra, vagy arra hogy megfulladok.

2021. jún. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Vívódom, érdeklődök, ezért a kérdés.


Amit írtál, az a véglet. Akkor én a normál tartományban levő BMI-mel és azzal, hogy nem cigizem, egészségesen élek. (Nem, bár próbálok.)

2021. jún. 17. 14:42
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, egészséges, mozgásban gazdag életmódot folytatok. Nem dohányzom, nem kávézom, nem iszok alkoholt, és teljesen makk egészséges vagyok, semmi alapbetegségem sincs.


Gondolkodj el picit azon, hogy keleten vajon miért élnek olyan sokáig az emberek, vagy pl. a hunzák.

2021. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8 milyen véglet? Állandóan ezzel jössz. Az egészséges életmód az egészséges életmód, nincsenek végletei. Ha valamelyik "összetevője" hiányzik, akkor az már nem mondható egészséges életmódnak. Az egészségtelennek vannak végletei, mert nem mindegy, hogy valaki csak nem alszik eleget és jó minőségűen, vagy dohányzik, iszik, fast food-on él, és egész nap csak "döglik". Óriási különbségek lehetnek két egészségtelen életmódot folytató ember között, de az egészségesen élők között csak minimális.
2021. jún. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!