Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Védettségi igazolvány -...

Védettségi igazolvány - megváltozott személyi szám. Használható?

Figyelt kérdés

Megkaptam kb. 1 hete a védettségi igazolványom, viszont a napokban voltam megújíttatni a személyimet is, teljesen elfeledkeztem róla, hogy lejáróban van.

A védettségin a régi személyi számom szerepel, innentől kezdve gyakorlatilag érvénytelen a védettségi igazolványom, vagy továbbra is használható valamilyen módon?


2021. jún. 15. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak a pontosság kedvéért: a személyi számod nem változott meg, csak a személyi igazolvány számod. Az nem ugyanaz. De a védettségin az utóbbi szerepel.


Az én tapasztalataim szerint sosem kérnek mellé személyit, így gyakorlatilag lehet használni. Másrészt látszani fog, hogy frissebb a személyi, a neved stimmelni fog, tehát hihető lesz a magyarázatod, hogy most cserélték.


Hogy hivatalosan mi van ilyenkor, hát fogalmam sincs. Nincs teljesen kitalálva a rendszer. Érdemes lenne telefonálnod egy okmányirodába, ott remélhetőleg meg tudják mondani.

2021. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig mindenhova (éttermek, medvepark) kérték a személyit is és meg is nézték.
2021. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szemelyin se a szamot nezik, higy ugyanaz e, hanem a képet
2021. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan újat kell kérni, mert kérhetik mellé a személyit. Ritkán fordul elő, de tőlem kérték már.
2021. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Épp ma foglaltam kormányablakba időpontot, van ilyen opció, hogy új védettségit kérj, ha megváltozik valamilyen adatod.
2021. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!