Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhatja a hirtelen...

Mi okozhatja a hirtelen kialakult folyamatos tenyér izzadást?

Figyelt kérdés
Eddig sosem volt ilyen gondom, kb. 4 napja kezdődött. Folyton izzadok, leginkább a tenyeremen és a talpamon. Alapjáraton nagyon fázós vagyok, a vérkeringésem sem a legjobb, gyakran vagyok sápadt. Illetve eddig mindig ezt mondták rólam. De most valami mintha nagyon megváltozott volna bennem. Gondoltam már a hőre, de az ezelőtti nyarakon nem emlékszem, hogy ennyire izzadtam volna bármikor is. Ráadásul nem 30+ fokban, hanem 25 fokban vagyok egész nap. 16/L

2021. jún. 19. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, nőgyógyász mondta (nem ez miatt voltam nála, de ez is szóba került), hogy ez a vegetatív idegrendszer okozza, serdülő kor után elmúlik. Így is lett.
2021. jún. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha nekem is emiatt van, akkor nem lehet csak úgy megoldani, hogy ne izzadjak. Ez szomorú. Pedig nagyon zavaró minden szempontból is. De ha valóban ez az oka, akkor miért csak most jött elő nálam ez? Mármint nem most kezdtem serdülni.
2021. jún. 20. 00:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Több dologtól is lehet, de a leggyakoribb serdülő korban
2021. jún. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még elég fiatal vagy ahhoz, hogy a hormonrendszered változzon.

Ha 20 évvel idősebb lennél, akkor azt mondanám, hogy pajzsmirigy probléma, de mivel az is hormonokat termel, nálad még "belefér".

A serdülő folyamat még nem ért véget.

Igazából, csak tüneti kezeléssel tudsz segíteni, erről pedig sok infót találsz a neten.

2021. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Serdülőkorban is kialakulhatnak pajzsmirigy betegségek. Nálunk ráadásul ez örökletes, sosem lehet tudni, hogy én az vagyok-e. Anyukámnak fiatalabb korában pajzsmirigy túlműködése volt, aztán jóval később, miután öcsém megszületett, már pajzsmirigy alulműködése lett.
2021. jún. 20. 16:15
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nálunk ráadásul ez örökletes, sosem lehet tudni, hogy én az vagyok-e."

Akkor sosem jártatok endokrinológián.

De a hipochondria is szóba jöhet.

2021. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Volt, hogy azt hittem, hogy hipochonder vagyok, mert nem találtam meg a betegséget, amivel küszködtem. :D

De a hipochondria önmagában nem tud izzadós tenyeret okozni, vagy mégis?

Vagy ha ezek számítanak esetleg, nemrég epiláltam életemben először (lábat, kart), ki tudja, hátha ez is okozhatja ezt. Vagy mondjuk a másik lehetséges ok, hogy nem látom azt a személyt, akibe teljesen belezúgtam. És pont amióta nem látom, azóta vannak ezek a tüneteim.

2021. jún. 20. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!