Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon sokszor elfelejtek...

Nagyon sokszor elfelejtek dolgokat, és egyszerűen képtelen vagyok visszaemlékezni. Lehet betegség is? Bővebben lent

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Kiskoromban is sokszor elfelejtettem dolgokat már.

Most az utóbbi félévben már kezd nagyon elegem lenni.

Van, hogy elkap a sírás, mert akárhogy próbálok visszaemlékezni, egyszerűen nem megy. Legyen ez például tananyag, vagy hogy egy tárgyat hova tettem, mi is történt egy adott napon, bármi.


Sokszor úgy érzem magam, mint egy 80-90 éves ember, aki mindent elfelejt.


Egyszer megtörtént, hogy konkrétan nem emlékeztem egy emberre, akivel előtte még beszélgettem is.

Ez volt az a pont, amikor tényleg megijedtem..

Megismerkedtünk, beszélgettünk, még messengeren is. Pár hónapig nem láttuk egymást, és mikor legközelebb összefutottunk, újra bemutatkoztam, mondtam is, hogy szerintem még nem találkoztunk, és jó 2-3 hét múlva jutott eszembe, hogy ki ő, és akkor így az összes emlék egyszerre rámzúdult.


Elgondolkoztam, hogy nem -e lehet, hogy valami betegségem van?

Érdemes lenne elmenjek orvoshoz, vagy nem vészes?



#memória #elfelejtés #Emlékezetzavar
2021. júl. 1. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Stressz, fű, sokminden okozhatja
2021. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Lehet egészségügyi dolog illetve mentál egészségügyi is.

A depresszió okozhat emlékezet vesztést.


Ezen felül B12 hiány, ami lehet örökölt betegség (nem képes a tested feldolgozni) de lehet más fajta betegség miatt kialakuló dolog (pl glutén vagy laktóz intolerancia miatti rosszul emésztés és ezért nem szívódik fel).


Pajzsmirigy problémák okozhatnak ilyet még, illetve hasonló hormon problémák. Ehhez hozzátartozik a D vitamin hiány, ami valószínűleg van, mert %-os arányban nagyon sok embernek D vitamin hiánya van (főleg a covid miatti bezártság miatt most tuti kevesebb napot kaptunk az elmúlt egy évben). Hosszútávon viszont ez be tud tenni más rendszernek a testben, pl a hormon rendszernek.


Esetleg érdemes lehet megnézetni magadat. Lehet, hogy nincs bajod, de akkor legalább megnyugszol, hogy nem emiatt van.


Alapvetően először háziorvos, de ha akarsz magánba menni, akkor találj egy belgyógyász+endokrinológust. Azért ajánlom ezt a kombinációt, mert átfogóbban látja a testet és a rendszereket. A csak endokrinológus nagyon jó, ha már tudod mi a bajod vagy erős gyanúja van.


Sok sikert! Nem kell aggódni emiatt, amiket említettem mindegyike kezelhető.

2021. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el dokihoz! Legjobb esetben kiderül, hogy nincs semmi baj (bár a leírás alapján ezen meglepődnék :/).
2021. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

Én meg huszonévesen kompletten elfelejtettem egyik kiszemeltemet. Hónapokig koslattam a csaj után, aztán végül lekoptatott. Aztán teljesen el is felejtettem még azt is, hogy létezik. 10 évre rá, amikor visszanéztem a régi beszélgetéseimet, akkor ugrott be, hogy basszus, tényleg volt ez a csaj, akibe én nagyon bele voltam habarodva. (És nem, nem az vagyok, aki hetente másra hajt.)

Tudod... van ilyen. Az emberi elme néha szelektál. Persze, nem vagyunk egyformák, az emlékezetünk sem működik ugyanúgy, de alapvetően mindenkinek az emlékezete kidobálja a lényegtelennek ítélt dolgokat. Ha mindent megjegyeznénk, azt az agy nem bírná. Illetve lehet, hogy fizikailag bírná, de neurológiailag nem erre jött létre az a szerv.

(Az persze egy másik kérdéskör, hogy ami akkor, amikor az ember létrejött, előnyös volt, az egy azóta teljesen megválozott társadalomban nem biztos, hogy maradéktalanul hasznos.)


Lényeg ami lényeg: ne aggódj, ez nem olyan dolog, mint az idős kori demencia, amikor az ember elmegy boltba, és nem talál haza.

Adjuk még hozzá azt is, hogy ma egy átlagos fiatal jóval leterheltebb, mint mondjuk 30-50 éve. Főleg, ha erre még a nem éppen ideális családi, és egyéb körülmények is rátesznek egy lapáttal.

Ha gondolod, persze, vizsgltasd ki magad, de én 98%-ban biztos vagyok, hogy ez egyszerű stressz, túlhajszoltság, netán depresszió.

2021. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!