Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhatja a lent leírt...

Mi okozhatja a lent leírt rosszullétet/állapotot?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja állandóan vagy a fejem fáj, vagy hányingerem van, vagy épp rettenet mód szédülök. Közben semmilyen vagy épp rosszkedvű vagyok, de szinte állandóan motiválatlan, erőtlen, kedvetlen, nyűgös és már azt is megfigyeltem magamon, hogy minden téren lelassultam.. Ha valamit elvégzek, legyen az sütés, vagy épp szemét levitel, rögtön pihennem kell. Szellemileg és fizikálisan is fáradtnak érzem magam.

Folyadékbevitel rendben, valójában több is, mint 2 liter. Változatosan étkezem (bár néha ehetnék többet, de nem mindig kívánom), kezdek leszokni az édességekről, vitamint is szedek. Levegőn is napi szinten vagyok, viszont a sportomat kicsit jegelem (kiújult egy régi sérülés).


Szerintetek mi lehet a gond? Ebből a mókuskerékből hogyan juthatnék ki végre?

(már nagyon, de nagyon zavar és szó szerint az élet összes területén korlátoz)

Köszönöm szépen a segítséget!


21/L


2021. júl. 3. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Első körben fordulj a háziorvoshoz, aki ad beutalót neurológiára.
2021. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen régi sérülés?


Egy vérképet érdemes lenne csináltatni , hátha abból kiderülne valami. ( Akár egy rejtett gyulladás ,vagy valamilyen túl-/alul-működés)

2021. júl. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, egy labor mindenképpen kellene, aztán a háziorvos eldönti, merre küld tovább.

Esetleg előtte nem voltál covidos? Nálam ilyen extrém fáradékonyság covid után volt, a poszt covid tüneteim egyike volt. Kb hat hét után rendeződött.

2021. júl. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Post-covidnak hangzik.
2021. júl. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki gyors válaszát!

Fel fogom keresni a háziorvosom, és akkor már lehet, hogy vérvételre is kérek időpontot. (hamarabb sem ártott volna, csak a vírus miatt nem mertem ezzel is keverni)


A sérülés egy térdszalag nyúlás sajnos. Egy ideig úgy tűnt rendben van (edzővel dolgoztunk rajta), de most sokkal erősebben jött vissza.


Covidról viszont nem tudok. Sajnos érintkeztem igazoltan fertőzöttel (de jóval utána derült csak ki, hogy az volt), ami annyit tesz, hogy maszk nélkül álltunk egymással szemben kb, félméterre. De ez is vagy március felé történt.


Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2021. júl. 3. 22:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Van változás azóta?
2021. júl. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődést!


Tegnap azt hittem már kezdek kijönni belőle, jól és produktívan is indult a napom, de délután úgy 4 felé rosszabbul voltam, mint a héten bármikor (előtte semmi gond nem volt).. 5 percnyi szempihentetésből lett ~1,5 óra, ez segített kicsit, de este 7-8 körül újrakezdődött a szédülés.


Ma is lendületesebben indult a napom, de nemrég kezdődött megint egy kis szédülés.

Beszéltem az orvosommal (jó pár sikertelen hívás után), és a héten megyek hozzá.

Már nagyon jó lenne a dolgok végére járni..

2021. júl. 5. 11:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi volt:))
2021. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:)

Voltam a háziorvosomnál, egy vérvételen is túlvagyok már, aminek jövő hét vége felé lesz majd meg az eredménye. És igazából.. az orvos óvatosan utalt rá, hogy nem tartja kizártnak, hogy ez igazából lelki eredetű gond. Amiben azért van ráció.

Főleg, hogy most újra olvastam a kérdésem, és kiszúrtam benne ezt-azt, ami alá is támasztja őt. Volt időm kicsit (túl)agyalni, és az erősebb tünetű napokon rosszabb is volt a kedvem. Először azt hittem, hogy a programos napok, a gondolatelterelés a kulcs, de nem. Úgy néz ki, hogy tényleg a kedvemmel függ össze a dolog, bár sajnos azért akkor is jelen vannak a tünetek, de jelentősen tompábban.

Még azért nem szeretnék rögtön a konklúzióra ugrani, de ez az egész mindenesetre nagyon elgondolkodtató.

2021. júl. 10. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!