Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lett covid elleni oltás után...

Lett covid elleni oltás után valami egészségügyi problémád, amit az oltásnak tulajdonítasz?

Figyelt kérdés

Ha, igen, leírod, hogy mi? Sztorik is érdekelnek. Orvoshoz fordultál-e, ha igen, mit mondott stb.

Kérlek, az oltás szuper, senkinek nem lesz tőle baja, minden konteó... tartalmú kommenteket most hanyagoljuk. Szerintem a kérdésből kiderül, hogy az érdekel, akinek igen, személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi.



2021. júl. 4. 17:16
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Elég durva csípőből hipochondernek bélyegezni mindenkit akinek valami mellékhatás jelentkezett az oltás után. Szerencsés aki nem tapasztalt ilyet, de az, hogy sokaknak nincs, nem azt jelenti hogy másoknak nem lehet. Miért nem lehet elfogadni hogy nem egyformán reagál mindenki szervezete?


Nekem mindig is alacsony vérnyomásom volt. Az oltás előtt nem sokkal volt üzemorvosi vizsgálat, ahol szintén alacsony értéket mértek. Az oltás óta viszont magas.


A sztorim ott kezdődik hogy oltás után belázasodtam, ami ugye normálisnak mondható, és szörnyű izomfájdalmaim lettek. Azt mondják ez így rendben van. Szerintem is belefér. Az már viszont picit fura hogy nekem 10 napig kitartott a láz, ami csak napközben szelidült hőemelkedéssé. Emellett folyton úgy éreztem hogy a szívem ki akar esni a helyéről.

10 nap után kezdtem jobban lenni, de ekkor pedig a menzeszem jött meg hamarabb és sokkal erősebben a szokásosnál. Ehhez hasmenés is társult, ami teljesen normális a menzesz első 1-2 napján. Viszont nálam megmaradt. Immár 3 hónapja szenvedek tőle.

A 3 hónap alatt 5x menstruáltam már, ami azért nem szokványos. Előtte nem volt gond a ciklusommal.

Még járom a vizsgálatokat hogy kiderüljön, mi romlott el bennem. Annyi biztos hogy vérszegény lettem, de ugye ez a sok vérzés miatt lett. A hajhullást és szédülést ennek a számlájára írom.

Az, hogy magas lett a vérnyomásom az oltás után (170/110) kicsit aggaszt mert nyilván ez az érrendszernek megterhelő. Gondolom ez az állandó fejfájásom oka is.

Lehet mondani hogy hipochonder vagyok, de basszus, az ember táncsak észreveszi hogy évekig jól van, aztán kap egy szurit és nincs jól. Ez elég egyértelmű.


Még midnig nem vagyok oltásellenes, de elég elkapkodott oltási program volt ez. És nem biztos hogy mindenki a számára leginkább megfelelő vakcinát kapta. Személy szerint megbántam hogy hamar rohantam a szuriért.


A környezetemben sokaknak semmi baja nem volt az oltástól, és vannak néhányan akik mellékhatásokat tapasztaltak. Legyünk már kicsit empatikusabbak egymással, és fogadjuk el hogy nem vagyunk egyformák. Valakinek jobban tolerálja a szervezete az oltóanyagot, valakinek kevésbé. Pont úgy, ahogy a Covid esetében is látjuk.

2021. júl. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
#31! Köszönöm, hogy leírtad. Az a baj, hogy a többség nem hiszi el. Nekem is több ismerősöm megszívta az oltással. Tipikus a magasvérnyomás, cikluszavarok, gyulladások. De ez valahogy sose az oltás miatt van. Én nem tudom, de mintha az oltáshoz szemellenzőt is adnának. Akinek (még) nem lett nagyobb problémája, hiába ismer személyesen több olyat(szinte mindenki ismer), akinek lett, csak fújja a statisztikát, hogy neeeeeem az elenyésző. Hiába van ott a környezetében Jóska, Pista, Bözsi, Tibi, Klári aki azóta beteg. Nem, az nem az oltástól van, mert azt mondták 🙄
2021. júl. 19. 13:15
 33/37 anonim ***** válasza:
52%

25: Édesem, napi 8 óra monitorbámulós, fel nem állós, gép előtt görnyedős munka után húztam haza és tanultam a májusi OKJ záróvizsgámra, éjfélig és tovább, másnap húztam munkába, úgy, hogy nekünk nem olyan oktatás volt, mint nektek, hanem SEMMILYEN. Mert hiába volt online oktatás "kikiáltva", egyik tanár sem adta le az anyagot, és vizsgázz le. nem történelemből, meg irodalomból, hanem számvitelből, adózásból, társadalombiztosításból, bérszámfejtésből. Úgyhogy nekem hiába jössz ezzel, hogy csináljak végig egy ilyen napot.. csináltam és fogom is. Aláírom, hogy nehéz volt, senki nem mondta, hogy nem, mindenkinek az a legnehezebb, amiben éppen van és átéli, de mivel oltják már a fiatalokat is (nem tudom hány éves vagy), és ha figyeltél volna, a 11-es hozzászólásra reagáltam, hogy azokat korlátozzák, akik nincsenek beoltva, erre írtam, hogy oké, korlátozzanak engem, kit érdekel. Eddig is megoldottam, ezután is meg fogom. A szociális életre meg csak annyit, hogy ha majd ha "nagy leszel" és dolgozni fogsz, akkor is ugyanannyi időd lesz, mint most.. hétvégén.



27N

2021. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 JLCS ***** válasza:
0%
10-es. Szóval a szputnyiktól ideges lettél? Andaxin-
2021. júl. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 JLCS ***** válasza:
100%
Nekem nem adtak oltást,de a környezetemben szinte mindenkinek. Volt olyan-fiatal- munkatársam,akin nem láttam semmit,de az idősebbeket kisebb nagyobb bajok elérték. Izomfájdalom rosszullét,stb. Volt aki pár napig beteg is volt. Egy munkatársam tagadta,hogy bármi mellékhatás érte volna,de egy napig olyan kicsit hamuszürke volt,és csak kóválygott mint gólyaf.. a levegőben. Nem tudom minek hősködött.
2021. júl. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
#34 ha neked az észrevétel egyenlő az idegességgel, akkor valami baj van a toronyban :D
2021. júl. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
100%
4 hónapja kaptam. A fejem szinte mindennap fáj azóta és úgy kelek fel minden reggel, mint akit álmában megvertek. En is megbantam..
2021. szept. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!