Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy normális...

Mit tehetnék hogy normális legyen az emésztésem, és mitől szellentek ilyen sokat és büdöseket?

Figyelt kérdés
Elnézést kérek az undi témáért, de már tehetetlen vagyok. Évek óta nem működik normálisan az emésztésem, teljesen rendszertelen. Általában székrekedésem van, ritkán kakilok, akkor is keveset. Még a hashajtó se segít rajtam. Persze néha egy pár napra helyrejön ez a dolog, de legtöbbször szenvedek. Állandóan puffadt vagyok emiatt. Most is nagyon fel vagyok gázosodva, folyamatosan csak szellentek, mégpedig elviselhetetlen szagúakat. Mit tehetnék?

2021. júl. 6. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Voltal mar orvosnál? Gasztroenterológia...
2021. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem voltam, de már tervben van..
2021. júl. 6. 17:07
 3/11 anonim ***** válasza:

A hashajtó csak tüneti megoldás.

Valószínűleg valamilyen étel okozza, lehet érzékenység, vagy csak kevés rostot eszel, vagy kevés folyadékot iszol.

2021. júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
rengeteg rostot eszek, zabon és gyümölcsökön élek, vízből is megiszom naponta 2 litert minimum.. ezért nem értem mi a probléma
2021. júl. 6. 18:26
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Hány kiló vagy? Ez a két liter folyadék csak kb 60-70 kg testsúlyra igaz, normál terhelés és táplálkozás mellett.

Alapból 10 kilogrammonként kell 3 dl folyadék. Ha valaki kávézik, alkoholt fogyaszt, az vizet köt. Ha fizikai munkát végzel, kint vagy a melegben, vagy edzel, az is növeli a folyadék szükségletet, 40-50%-kal is akár.

Ha meg sok rostot viszel be, ahhoz is több folyadék kell.

2021. júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
58 kg vagyok kb, és az a 2 liter az a minimum!
2021. júl. 6. 19:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Zsírok, hús tojás, tejtermék? Semmi ilyesmit nem eszel?

A zab és gyümölcs elég egyoldalú diétának tűnik.

2021. júl. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
jaj dehogynem, csak azért írtam, hogy lássátok mennyi rostot eszek
2021. júl. 6. 20:22
 9/11 anonim ***** válasza:
Tejmentes étrend vagy vezesd be étkezési naplót
2021. júl. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, tényleg menj el gasztro-szakorvoshoz, mert könnyen lehet, hogy valami emésztési betegséged van... MEgfelelő laborvizsgálatok után ki tudja deríteni, hogy mit kell esetleg elhagynod az étrendedből, vagy milyen enzim stb. hiányzik amit esetleg gyógyszeresen pótolni lehet, és... és... és....


Találgatással nem fogsz tudni előre jutni.

2021. júl. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!