Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covid elleni oltás mennyire...

Covid elleni oltás mennyire hatásos? És miért keletkezik némelyiküknél halál?

Figyelt kérdés

Nálunk szlovákiában összesen 2 millió lakos be van oltva. Ebből a 2 millióból 5en meghaltak. A média azt állítja, hogy nem az oltás végett haltak meg, hanem hogy voltak alap betegségük. De makk egészségesek voltak. A főnököm munkában mondta múltkor nekünk, hogy meghalt az anyósa, és 1 hónapja volt oltáson. 1 hónapja rá meghalt reggelre. A boncolás eredményeit még nem tudják. Egészséges ember, semmi egészségügyi problémái nem voltak. Lehet nem az oltástól halt meg, de lehet, hogy igen. Eddig 2x kellett, hogy be legyenek oltva az emberek Pfizer oltással. Már találgatnak, hogy 3-4 adaggal fogják oltatni az embereket.


Miért halnak bele egészséges emberek az oltásba? Nem vagyok oltás ellenes, de félek, hogy meghalok benne.

Nálunk szlovákiában már 20€ az antigén teszt. Most ezt vegyétek úgy, ha kellene minden héten antigén teszt mennyire jön ki ez egy hónapra. Betegség az egész. Csak hogy menjünk oltásra. De hogy meghalsz benne senki se vállal felelősséget érted.

Koronavírusos fertőzött voltam, benne voltam, igaz enyhe tünetekkel, de szerintem maga az oltás elég szép üzlet a kormány számára. Mi parasztok legyünk be oltva de ők nem fogják magukat be oltatni. Édesanyám chron beteg, nagyszüleim onkológus betegek, csoda hogy túl élték. Mondom lehet hogy ők túl élték, de lehet én nem élem túl. Lehet tudni, hogy milyen össze vételeire lehetek allergiás?


Magyarországon hányan haltak meg oltásban? És voltak alap betegségük? Magyarázza el nekem, hogy miért halnak bele emberek.


2021. júl. 9. 10:22
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem kötelező? Szerintetek hogy lesz ez? Úgy mint a tesztelés nálunk szlovákiában. Nem kötelező elmenni tesztre de aztán nem mehetsz munkába üzletbe sem negatív teszt nélkül. Úgy hallottam, hogy Magyarországon az étterembe csak a beoltottakat engednek be. És így lesz az oltással is. Nem kötelező elmenni oltásra de lassan bevezetik hogy munkába kell oltás üzletbe stb aztán mi lesz.
2021. júl. 9. 11:13
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem kötelező elmennem oltásra de ha munkába fog kelleni az oltás akkor fog kellenem mennem oltásra. Értitek miről beszélek?
2021. júl. 9. 11:15
 13/19 anonim ***** válasza:
82%
Csókolom, Magyarországon kb most töröltek el szinte minden nem oltottakra való korlátozást. :D
2021. júl. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%
Nekem több 40-es, egészséges ismerősöm is halt már meg hirtelen szívleállástól. Szóval van ilyen, hogy egészséges ember csak úgy meghal. Ha ennek köze lenne az oltáshoz, már nagyon sokan meghaltak volna a környezetemben, köztük én is.
2021. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hirtelen szívleállás mitől van?
2021. júl. 9. 12:24
 16/19 anonim ***** válasza:
15%
Például valamilyen szívbetegség (magas vérnyomás, pulzus, stb.), cukorbetegség, dohányzás, ilyenek miatt.
2021. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
41%
Dehogy hatásos, még felelősséget se vállalnak érte...
2021. júl. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező és állampolgártárs,


abban a sorrendben próbálok válaszolni minden gondolatodra és kérdésedre, ahogyan leírtad őket:

1. hogy őszinte legyek én nem tudom pontosan hány ember halt az oltás miatt, de természetesen aki akarja, az megtudja nézni hány mellékhatásról szóló bejelentés érkezett a ŠÚKL (magyaroknak: ez az az állami intézmény, ami a gyógyszereket ellenőrzi) weboldalán. De ami az esetleges halálozást illeti egy vakcina után - körülbelül 1 a 470 000-hez az esélye, hogy halált okozzon. Mit is jelent ez? Annak az esélye, hogy holnap elüt egy autó kb. 1 a 47 000-hez. Annak az esélye, hogy beléd csap a villám kb. 1 az 500 000-hez.

2. Honnan tudod 100%-ra, hogy a főnököd anyósa biztosan egészséges volt? Hisz azt mondod, még nem tudják mi okozta a halálát. Ugye valamivel több mint 2 millió embert kapta már meg az oltást nálunk Szlovákiában. Nem lehet, hogy minél több ember kapja meg az oltást annál több ember halhat meg úgy, hogy annak nem is kell hogy köze legyen az oltáshoz? Remélem érted a gondolatmenetemet.

3. "Miért halnak bele egészséges emberek az oltásba?" Na ez a kérdés így abszolút nem helyt álló, mert lényegében ezzel a kérdéssel már feltételezni próbálod, hogy belehalnak az egészséges emberek egy teljesen normális oltásba, miközben ez így nem igaz.

4. Egyelőre nem kell AG teszt sehova (azt hiszem), mert minden "megye" zöld, esetleg sárga, de már dolgoznak azon, hogy az AG teszt 1-2 euró legyen, illetve 1-2 RT-PCR teszt havonta pedig ingyen - személy szerint nem értek ezzel egyet, de ez már más téma.

5. Senki sem vállal felelősséget egy esetleg Covid-19 vakcina halálért. Ha a fejfájásodra beveszel egy Ibuprofent és mondjuk véletlenül belehalsz, azért ki vállal felelősséget? Mert a lehetséges mellékhatások között van a halál is.

6. Miért lenne a kormány számára üzlet az oltások vásárlása? Ha van valami bizonyítékod, hogy üzletelnek velük és valami hasznot húznak belőle, akkor máris irány Pezinok a ŠP-re, vagy a legközelebbi rendőrállomásra. Különben is a kormány tavaly arra esküdött fel, hogy nem tűrik majd a korrupciót és harcolni fognak ellene, hogy végre megtisztuljon ez a nagyon mocskos ország - jelzem, eddig elég jól megy (nem irónia).

7. "Mi parasztok legyünk be oltva de ők nem fogják magukat be oltatni." Dehogynem oltják be magukat - be van oltva az elnök, be van oltva a miniszterelnök és folytathatnám. Az hogy Igor Matovič nem, az egy másik történet, de IM maga egy másik történet, amiről szépen nem lehet nyilatkozni. Dettó az ellenzék - a szlovák Al Capone, a.k.a Fico és a kiskutyája Pelle, illetve a fasiszták. Ezekről nem is érdemes szót ejteni, mert minek.

8. Ez talán a legfontosabb pont. Pontosan a krónikusan beteg embereket, a rákkal küzdőket és az idős embereket kell elsőnek beojtani, mert ők vannak a legnagyobb veszélyben, hogy meghalnak ha elkapják a Covid-19-et.

9. Szlovákiában valamivel több mint 350 000-en fertőződtek meg eddig és ebből a halálesetek száma kb. 3%. Ugye látod ez mennyiszer több mint annak az esélye, hogy a vakcina fog halált okozni?! (source: [link]

2021. júl. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
De jó, hogy mindig az értelmes válaszokat pontozzák le. :"D
2021. júl. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!