Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Oltás-pártiak, mit szóltok...

Oltás-pártiak, mit szóltok most ahhoz, hogy Európa legátoltottabb országában 9 naponta duplázódnak az esetszámok?

Figyelt kérdés
Az Egyesült Királyságra gondolok. Milyen hozzáfűzni valótok van ehhez? Vagy a járványgörbe magáért beszél és a szavak feleslegesek?
2021. júl. 11. 09:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Az újranyitáshoz elég is volt. Ahhoz nyilván nem, hogy az oltatlanok (meg az oltottak akiknél kevésbé erős immunválasz alalult ki) mágikusan ne fertőződhessenek. Ne legyél hülye!
2021. júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
79%

"Mi lenne ha a mostani nyarat hasonlítanád az előzőhöz?"


Semmi értelme nem lenne. A tavalyi nyár előtt (és alatt is) az egész világon sokkal komolyabb korlátozások voltak, mint idén. Tehát akkor is almát hasonlítanál körtéhez.


"csak ötszörös javulás."


Mivel még a felfutás elején vagyunk, a halottak számának elemzése még nem feltétlen ad jó képet, de abban (is) javulás lesz, nem csodálkoznék, ha mégnagyobb javulás lenne. És azért a "csak" ötöde is elég komoly szám. Értem én, hogy neked tűzzel-vassal védeni kell a szemellenzős álláspontodat és csak a vírus 100% eltűnése lehet "elfogadható" eredmény. Ugyanakkor ha csak ötöde ember hal meg, máris többszázezer ember élte túl.


"Olvasgasd a tavalyi híreket! Melyek szerint 60%-os átoltottság már elég! És ne légy hülye!"


A tavalyi mértékben terjedő, akkor aktuális variáns ellen mondták azt, hogy 60%-os átoltottság elég lehet, hogy lényegesen csökkenjen a halottak száma. Nem írták azt, hogy biztosan eltűnik, sőt egyenesen azt írták, hogy akár nagyon sokáig is velünk maradhat. Ezt is elolvastad? A szavaiddal élve: "ne légy hülye!"


"Egyértelmű, hogy az oltások fabatkát nem érnek a megfertőződések ellen."


A fabatkától azért kicsit többet ér. Hadd ne kelljen ezeregyedszer is leírni, hogy mi a hatása. Ha ledobod a szemmellenzőt, akkor magad is utána tudsz járni. Ha nem akarod ledobni, akkor meg úgyis tökmindegy, hogy leírjuk-e újra.


"Ha teljesen megnyitják az országot akár napi 150-200 ezer új eset is lehet és ezzel a hatékonysággal számolva megint csak rengetegen fognak belehalni akár beoltva akár oltatlan."


Ha... Bár akkor is valószínűleg elsősorban az oltatlanok fognak hullani, dehát az úgyis "tök nyilvánvalóan" az oltottak miatt lesz.

2021. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

11


Csupán 34% nem kapott még egyetlen oltás sem. 66% már kapott legalább 1-et ami az oltásgyártól szerint már 90% körüli védettséget nyújt.


Szóval a 34% körében gyorsabban terjed a vírus mint amikor még 100% volt oltatlan?


Elég érdekes, hogy te ezt beveszed.

2021. júl. 11. 10:15
 14/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
78%

"Szóval a 34% körében gyorsabban terjed a vírus mint amikor még 100% volt oltatlan?"


Azt ugye tudod, hogy a jelenlegi variáns lényegesen könnyebben terjed? Látszik az írásaidból, hogy a matek, elsősorban a valószínűségszámítás nem az erősséged (fogjuk arra, hogy sosem tanultál olyat), de elmondhatom róla, hogy 1-1 paraméter megváltoztatása igen komoly, kevésbé tanultaknak akár "hihetetlen" eltéréseket is okozhat a végeredmény tekintetében.

2021. júl. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
85%

Azért terjed még most is a járvány a viszonylag magas átoltottság dacára, mert az un. nyájimmunitás akkor működik, ha az oltottak és az oltatlanok el vannak keveredve. Ekkor a vírust nehezebb terjeszteni, mert ritkán találkoznak védtelen emberrel.

Csakhogy az Egyesült Királyságban jellemzően bevándorló hátterű lakosok között terjed jelenleg a járvány, ezek egy csomóban laknak, és rengeteg közöttük az oltatlan, lokális járványgócok tudnak így kialakulni, ahol nem érzékelődik az átlagos átoltottság, hazai viszonylatban úgy tudnám ezt érzékeltetni, hogy ha mondjuk Szeged ellenzéki városvezetésének oltásellenes propagandája hatására a szegediek nem oltatják magukat, akkor hiába magas az országban az oltottak száma és aránya, ez ott nem számít semmit, csupán azok számítanak, akik ott helyben védettek, hiszen a szegediek nem találkoznak az ország többi részén lévő lakosokkal, így nem tud ott nyájimmunitás kialakulni, attól függetlenül, hogy máshol meg igen.

Ha nálunk is vannak ilyen gócok, mondjuk például ha a Dunántúlon sok az oltott, amíg a keleti megyékben meg kevés, akkor világos, hogy ahol kicsi az átoltottság, ott továbbra is tombolni fog a járvány.

2021. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

14


Az meg 100%-os biztossággal állítom itt neked barátom, hogy ezentúl évente (de minimum 6 hónaponként) meg fog jelenni egy variáns ami 2-szer fertőzőbb lesz mint az előző. Ezt már az elmúlt másfél év trendjei alapján meg lehet állapítani, plusz ez egy olyan dolog amit a vírusok általában csinálnak.


Először volt. Wuhani vírus, aztán jött a Kent variáns amely 2-szer fertőzőbb, aztán a Delta amely ugyancsak kétszer fertőzőbb, meg ott a Delta Plus stb. Ősszel 100% kapunk egy újabb, kétszer fertőzőbb vírust.


Tehát tudjuk már most, hogy vakcinákkal semmi esélyünk legyőzni a járványt. Pont.


Akkor miért nem próbálkozunk más megoldásokkal? Például gyógyszerek használata, újabb gyógymódok kutatása, esetleg természetes nyájimmunitás.


Miért erőlködünk egy olyan megoldással ami egyértelműen nem vezet célhoz, és csak késlelteti az elhalálozásokat, mert előbb utóbb a gyengéket úgyis utoléri egyik variáns.


Előre nem szokás gondolkodni tudományos berkekben?

2021. júl. 11. 10:44
 17/29 A kérdező kommentje:

15


Ez logikus magyarázat lenne ha, nem hasonló lenne az átoltottság nagyjából mindenhol az ország területén.


Lásd alábbi interaktív térkép.


[link]


A legtöbb helyen az új esetek száma meghaladja a heti 200-at. Vannak régiók ahol valóban 400+ az esetszám viszont itt nem alacsonyabb az átoltottság.


Ha bevándorlók miatt lenne akkor Londonnak lilában kellene lennie, de mint látható ott nem kimagasló az új megfertőződések száma.

2021. júl. 11. 10:59
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

#16

Mondj már csak egyetlen megoldást, ami hatékonyabban véd az új mutáns törzsek ellen, mint az oltás!

2021. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 sadam87 ***** válasza:
100%

#16

Hú, öcsém...

"Tehát tudjuk már most, hogy vakcinákkal semmi esélyünk legyőzni a járványt. Pont."

Hát úgy, ha lesznek továbbra is ilyen oltásellenesek, akik segítségével továbbra is tud terjedni és evolválódni a vírus, úgy biztos nem.

"Akkor miért nem próbálkozunk más megoldásokkal?"

De próbálkoznak, csak legfeljebb te nem tudsz erről. Sem.

"Például gyógyszerek használata"

Mivel egyelőre nem nagyon van hatékony gyógyszer, ezért nehéz. (Olyan akad, ami enyhíti a tüneteket.) Mondjuk aki minimálisan ért hozzá, azt is tudja, hogy az oltások (alapvetően) megelőzésre, míg a gyógyszerek kezelésre jók.

"esetleg természetes nyájimmunitás."

XD XD XD

Tehát ugyan az oltás nem jó, de a természetes nyájimmunitás az igen? Végülis eddig csak Magyarországon 30 ezer ember halt meg a járványban, és nem sikerült elérni a nyájimmunitást, de az új fertőzőbb variáns ellen majd biztos működni fog a dolog! Úgy, hogy a fertőzés után (főleg ha enyhébbek a tünetek) gyakran nem is alakul ki tartós védettség!

Te figyelj, van egy még jobb ötletem! Kövessünk el közös, tömeges harakirit, akkor aztán tényleg nem fog tudni terjedni a vírus!

"Miért erőlködünk egy olyan megoldással ami egyértelműen nem vezet célhoz, és csak késlelteti az elhalálozásokat, mert előbb utóbb a gyengéket úgyis utoléri egyik variáns."

De ezt a természetes nyájimmunitás milyen jól megakadályozza!

"Előre nem szokás gondolkodni tudományos berkekben?"

De. Mondjuk ott azt is tudják, hogy a vakcinák közel 100% hatékonysággal védenek a halálos kimeneteltől.

2021. júl. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van, ahogy írod, nagy valószínűséggel sokáig jelen lesz a világban a vírus és egyre durvább változatai lesznek.

A spanyol náthával pontosan ez volt, már 1916-ban jelen volt a frontokon, de kezdetben csak a sebesülésekben, vagy a rendkívül rossz körülmények miatt teljesen legyengült emberek haltak meg tőle és nem is volt nagyon fertőző, de 1918-ra durva mutációja alakult ki és a leszerelő katonák széthurcolták a világban, akkor nem volt vakcina, addig tombolt a járvány, amíg mindenki átesett rajta. A többség ugyan túlélte, de a járványban meghaltak száma meghaladta a háború áldozatait.

Most is ez lenne, de ma már van vakcina, ez az egyetlen lehetőség, gyógyszert nem lehet ellene csinálni, legalább is hatékonyat, ami tömegek számára nyújt védelmet.

Próbálkozni próbálkoznak vele, de nem könnyű, ha tanulmányozod a vírusok hatásmechanizmusát, megérted miért, eddig nem sikerült.

Igazából nem is kell gyógyszer, mert az immunrendszer legyőzheti, ha fel tudja ismerni a vírust, de alapesetben nem tudja, így nem is harcol ellene, de a vakcinával ravaszul megismertetjük a vírus sajátosságait és akkor már ki tudja nyírni, mert fel tudja ismerni.

Mindaddig jelen lesz a vírus a világban, amíg Afrikában, Indiában és a világ összes helyén be nem oltják magukat az emberek, vagy mindenki át nem esik a betegségen, illetve legalább annyian, hogy a járvány magától megszűnjön.

2021. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!