Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Naponta 200 faj hal ki a...

Naponta 200 faj hal ki a Földön? Ez nagy baj, vagy nem akkora baj?

Figyelt kérdés

2019. szept. 13. 11:48
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
51%

Nem lenne gond, ha naponta jelennének meg új fajnak tekinthető variációk, napi 200 darab.


Volt olyan korszak már, amikor ennél durvább kihalási hullámok voltak. Csak az még mielőttünk volt és nem mi okoztuk.

2019. szept. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

A fajok kihalása természetes folyamat, de a mai ütem nagyon durva, jóval magasabb, mint amennyi antropogén károk nélkül lenne.

Az előhely eltűnése miatt a leginkább jellemző a kipusztulás.

2019. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
Engem speciel nem zavarna különösebben, ha mondjuk 8000 szúyogfaj helyett csak 50 féle lenne. Még akkor sem, ha vinné magával az ővelük táplálkozó 600 békafajból 550-et, és így tovább a táplálékláncban. Egyikre sincs igazán szükség. Pár dologra figyelni kell, mondjuk a növények beporzását végző rovarfajokra, de ez elenyésző hányada a mostani rovarvilágnak. Jópofa dolog a biodiverzitás, de az ember jött és kicsit átalakította a bolygót, és az új rendszerben nyilván vannak/lesznek fajok akinek nem osztanak lapot. Nem látok ebben akkora tragédiát, inkább a kényes egyensúlyra kell figyelni, hogy ha eltűnnek egyes fajok, akkor adott esetben természetes ellenség hiányában ne szaporodjon el túlságosan semmi. Ha ez rendben, akkor van megszámlálhatatlan állatfaj, jut is marad is...
2019. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Nagy hát. Mint ahogy az ezzel foglalkozó szakember illusztrálta, egy szegecset mindig ki lehet pattintani a repülőgépen. Csak hát mindenki ezt gondolja. :)
2019. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy baj, mert minden fajnak megvan a maga szerepe, funkciója a bioszféra klímaszabályozó-önszabályozó folyamataiban. Bizonyos elemeket helyettesíthet részben egy másik, de az soha sem lesz olyan tökéletes működés.

Ha például az emberben valakinek nincsenek a vérében T-limfociták, akkor ugyan annak az immunológiai funkcióit átveszik más immunkompetens sejtek (makrofágok, NK-sejtek, citokines szabályozási folyamatok), de a szervezet immunológiai reagálóképessége mégis gyengébb lesz, kevésbé lesz képes ellenállni a kórokozók illetve daganatsejtek szaporodásának, illetve ha ellen is áll, az kevsébé lesz specifikus így allergiák, autoimmunbetegségek jelennek meg, más krónikus betegségek mellett.


A nagy baj, hogy a fajok többsége úgy hal ki, hogy még fel sem fedeztük őket, különösen a trópusi esőerdőkben, szigetek élővilágában. A tudományosan leírt fajok száma (a leírás időbeli görbéje alapján) a létező, leírható fajok 10% alatt van.


Minden faj egy különleges egyedi tulajdonságegyüttes, aminek ökológiai funkciója van a maga rendszerében, mindegyik egyedi, megismételhetetlen, mert mindegyik egy 3-4 milliárd éves földi evolúciós folyamat eredménye.

2019. szept. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!