Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet összefüggés? Gyulladás...

Lehet összefüggés? Gyulladás - ekcéma

Figyelt kérdés

Vérvételen voltam, és a leletek alapján egészen február óta van gyulladás valahol a szervezetembe. Már kb 1 éve nagyon ekcémás a kezem. Lehet összefüggés?


15/L


2010. aug. 27. 12:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amúgy 2-3 éve még csak az ujjaim között volt ekcéma, mostmár az egész kézfejem tiszta vörös, repedezett, száraz.. Mitől terjedhetett még tovább?
2010. aug. 27. 12:18
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem volt megfelelő a kezelés azért. Tesómnak a mosogatószertől jött ki ekcéma a kezére, pár évig mindig előjött ha kesztyű nélkül mosogatott, pedig nem ilyen szirszar szereket használt. Bőrgyógyász megszüntette valami kezeléssel, ma már nem jön elő.

Viszont apukámnak a lábán van elég csúnya ekcéma, doki azt mondta, hogy az övé sosem fog eltünni véglegesen, még a kenőcsöktől sem. Hol jobban ki van terjedve a lábán, de van mikor alig van egy kis folt.

Azt nem tudom, hogy ez összefügghet-e a vérképpel.

2010. aug. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Most rákerestem, és atópiás dermatitiszem van ami egyenlő azzal, hogy gyulladásos bőrbetegség.. :S

Különben sokszor voltunk már bőrdokinál, mindig kaptam krémeket, szteroidosat is, használt 1 hétig, utána ugyanott voltam, mint előtte...

2010. aug. 27. 12:30
 4/12 anonim ***** válasza:
Tesómnak is így volt, de már pár éve teljesen megszünt. De a doki szerint gyógyítható? Mert lehet ez pont olyan, mint apukámé. Van, hogy kis folt van, de olykor jó nagy. Nekem a nyakamon szokott kijönni. De kenegetem Halicar kenőccsel és pár nap alatt eltűnik. Mondjuk már rég jött elő nekem.
2010. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Évek óta azt mondták, hogy kinövöm...

Hát nem jött be .. :/

Remélem el fog tűnni örökre, mert egyszerűen mindenki látja, mert hát kézfejemen van.. Utálom :S

Én most kenegetem Exxema repair-rel, flucinar-ral, körömvirág kenőccsel.. Hát, nem sokkal javult.. :/

2010. aug. 27. 12:39
 6/12 anonim ***** válasza:
azt hallottam, hogy ha ez kijön valakinél, annak oka van (tesómnál a mosogatószer allergia) és méregteleníteni nem árt a szervezetet. Meg kéne keresni, hogy miért jön ez elő.
2010. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De nem értem, ha eddig nem volt ilyen durva, mitől változott meg a helyzet?

Kb azóta van ez, amióta gimis vagyok. Lelki alapon lehet ennyire durva?

2010. aug. 27. 12:43
 8/12 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy a lelki gondok erre rá tennének. Az ekcéma már csak ilyen, vagy sikerül megszüntetni vagy kordában tartani, vagy pedig tovább terjed. Sajnállak, mert nekem csak kis helyen volt, de az baromira viszketett.

[link]

szerintem az okát kéne kideríteni.

2010. aug. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

hi.

már 7 éves koromban megjelentek nállam az első ekcémás tünetek, ahogy nőttem az évek során elértem (elnézést a kifejezésért) a rohadásom csúcspontját, 13-18 éveskoromban volt ez, de el se tudnád képzelni, hogy milyen durván néztem ki, mert nekem nem egy ponton volt, hanem az egész krva testemen :( magyarul ugy néztem ki mint egy zombi.

a bőrgyógyász sz4rt se ér, voltam kórházba bőr osztályon 10 napot, flucináros szteroidos krémvegyületekkel kezeltek, akkor valamennyire jobb lett, de utána ugyan úgy előjött. egyszer voltam természetgyógyásznál, az méregtelenítő kúrát irt elő, csak zöldséget ehetek , húst nem semmi tejtermék stb. az bevált egy ideig tényleg levitte mindenhol. de abbahagytam mert féltem hogy lefogyok, régen sovány voltam, azután, az évek során most kezdem tényleg kinőni az egészet , évröl évre jobb, már szinte nem is látszik sehol se, az egész fegyelem kérdése amugy , hogy megprobálom nem vakarni. a gyurás is sokat segit lefáraszt este jobban megy az alvás !


ha valaki akkor én tudtam mi az az ekcéma, és büszkén kijelentem hogy kemény munkával sikerült legyőznöm !


te is kinövöd örülj hogy csak a kézfejeden van ;)


20/f

2010. aug. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

én vagyok az előző is ne haragudj "ma 12:49"

de amelyik linket küldted az egy baromság , ja és minden bőrbetegség lelki eredetű probléma.

2010. aug. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!