Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szaborreás ekcéma ellen van...

Szaborreás ekcéma ellen van ötletetek?

Figyelt kérdés

Nemrég jött ki a bal szemöldököm alatt egy viszkető pötty,amelyet később sebesre vakartam.

Megmutattam bőrgyógyásznak,aki írt fel rá szteroidos kenőcsöt(Locoid Crelo 0,1%,asszem).Mondta,hogy ettől elmúlik majd.Kentük is vele 9 napig és tényleg gyógyulni látszott,szinte el is múlt,de jó másfél hét után megint elkezdett hámlani és nem csak ott,hanem már a másik szemöldökömnél is.Ez tényleg ennyire gázos,hogy ilyen sűrűn kijön/visszajön?Lehet valamit tenni ellene?

Írt fel a dokinő arckrémet is.de eléggé drága(5000 ft)és alig van benne szerintem.Meg azt is hallottam,hogy ez tovább tud terjedni.Meg lehet ezt állítani?

Sok helyen olvastam,hogy tartanak a szteroidos kenőcsöktől.Ezeket ki lehet váltani valami természetesebb kenőcsökkel?

Köszönöm!


2011. okt. 31. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
A szteroid egy komoly és veszélyes gyógyszer. Megállapitották, hogy a "D" vitamint is kivonja a szervezetből, csontlágyulást okoz, stb. A problémád sajnos nem egyedi, nehezen kezelhető. Aki megteheti, a Holt tengerben való fürdést ajánlják neki therápiaként. Na de: kinek van erre energiája/pénze/?
2011. okt. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szeborrea egy ilyen dolog, folyamatosan kezelni kell. Én teafaolajjal szoktam, az valamennyit enyhít. Mindenkinek más a taktikája, de még senkinél nem láttam a tökéletes megoldást :)
2011. nov. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!