Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvás közben nagyon elhal a...

Alvás közben nagyon elhal a kezem , lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés

Két hete volt először ilyen velem. Ilyen pózban ébredtem


[link]


Elég fura de az a karom ami felül volt olyan szinten el volt halva hogy , válltól nem tudtam mozdítani, nem éreztem zsibbadást sem , semmit. Mintha egy idegen test lett volna, enyhe pánikrohamot kaptam, azt hittem lebénultam, leszaladtam a szobámból , a kezem csak csapkolódott mellettem , aztán kb 1 perc elteltével kezdtem el érezni a zsibbadást. Azóta kb minden nap ez van mikor ebben a pózban ébredek. Olvastam olyat hogyha sok ideig nem kap vért egy végtag akkor a sejtek kezdenek elhalni. Ahhoz hogy ilyen szinten ne érezzem a kezem szerintem nem 1-2 perc kell vérkeringés nélkül , szerintetek lehet belőle bajom ha mondjuk 5 óráig nem jár vér a kezemben? veletek is volt már ilyen?



2021. júl. 12. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem akkor hal el a kezem, ha oldalt alszom és rajta fekszem.

Erre egyszerű a megoldás: nem alszik az ember olyan pózban, hogy elhaljon a keze!

2021. júl. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy elhalt a kezed! Maximum elzsibbad. Ha elhalna, utána se éledne újra...

Ne feküdj rá, ennyi!


Viszont kivizsgáltatni érdemes lenne, lehet, van valamilyen keringési, vagy neurológiai probléma a háttérben.

2021. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 igen elzsibbadt csak ez már nem csak zsibbadás volt, azét használtam az "elhalt" jelzot, de igen igazad van
2021. júl. 12. 16:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Én rá szoktam feküdni a karjaimra és ilyenkor arra ébredek, hogy irdatlanul bizsereg. Olyankor ha a másik kezemmel megfogom, nem is érzem, olyan mintha valaki másnak fogtam volna meg a kezét. De általában ez az állapot hamar elmúlik. Egyszer volt, hogy után nagyon fájt is, de az is csak egy hétig tartott.

Szóval nem hiszem hogy nálad ez bármi maradandó kárt okozna.

2021. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Az is csak egy hétig tartott!"

Baszd ki... Azért azt nem nevezném "csak" - nak...😅

2021. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5, elfeküdtem. Utána mégy egy hétig éreztem hogy néha, bizonyos mozdulatoknál fájt az izmom. Szerintem ez azért nem olyan kuriózum.
2021. júl. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!