Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradás 50kg alatt?

Véradás 50kg alatt?

Figyelt kérdés
Mi történik ha valaki 50kg alatt ad vért?

2021. júl. 12. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Menj el a véradó központba, vagy ahol ezt csinálják és kérdezd meg, mivel akárhány oldalt néztem meg, sehol nem írják, hogy mi történik azzal, aki 50 kg alatt ad vért. Ez a szabály, hogy minimum 50 kg-snak kell lennie annak, aki vért szeretne adni.
2021. júl. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Megmérik a testsúlyt véradás előtt, tudtommal 50 kg alatt nem lehet vért adni. Gondolom, nagyobb az esélye, hogy rosszul lesz utána az illető, az meg senkinek se hiányzik.
2021. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
50 alatt nem lehet.
2021. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

Simán lehet, én adtam vért 2x is 48 kilósan és a kutya nem mért le előtte. Vérnyomást mérnek, meg gyors pl vasat néznek cseppből.


Egyébként ez egy marhaság, mert egy 153 centis nő könnyen lehet, hogy nincs 50 kg, mégis makk egészséges.

2021. júl. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Ez nagyon nem igaz, hogy a kutya nem méri le előtte, meg hogy marhaság. Engem kétszer is elküldtek pár hónap alatt, egyszer 47, majd következőleg 49 kg voltam. Már az elsőnél is szigorúak voltak, és semmivel nem tudtam őket meggyőzni, de gondoltam megpróbálom még egyszer, kicsit később, mert láttam, hogy 50 közelében vagyok. Gondoltam fél kiló ide-oda nem számít. Hát de. Szépen elküldtek. És valahol jogos: őket is terheli felelősség, ha rosszul leszel, valahol határt kell szabni.
2021. júl. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!