Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pfizernél az első vagy a...

Pfizernél az első vagy a második oltás után lehet több mellékhatással számolni, ha pár hónapja átestem már a covid fertőzésen?

Figyelt kérdés
Március végén átestem a fertőzésen. Júniusban megkaptam az első oltást, akkor fájt a karom, hőemelkedésem volt, fájtak a hónaljamban a nyirokcsomók és ágynak estem, mindezek másfél napig voltak. Ezekkel számolok most is, de azért van amitől félek; pl ezek a szívizomgyulladásos esetek (22 éves fiú vagyok), meg olvastam hogy többeknek is az arcával voltak bajok. A személyes ismeretségi körömben, családban is azt tapasztaltam, hogy az első után több volt a baj, a második után vagy kevesebb vagy semmi. Mindannyian átestünk előtte a fertőzésen, és erre vagyok kíváncsi hogy másoknál is így volt-e. Csak hogy mire számítsak.

2021. júl. 13. 03:52
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Nem kellett volna beadatnod egyáltalán, de most már mindegy. Talán nem lesz bajod.
2021. júl. 13. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Fertőzés után mindig az első oltás vált ki erősebb oltási reakciókat. Hasonló vagy enyhébb tünetekre számíts.


Üdv. Egy orvostanhallgató

2021. júl. 13. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én tavasszal estem át a fertőzésen, június elején kaptam az 1. Pfizert. Másnap volt egy kis lázam, meg karfájdalom, de ennyi, semmi extra. A második után kb. egésznap aludtam, nagyon fáradtnak éreztem magam, viszont láz és karfájdalom ott már nem jelentkezett (csak egy kis hőemelkedés), szóval nálam itt sem volt semmi komoly.

Két rokonom is kórházba került a Covid miatt, ők a 2. oltás után rosszabbul voltak mint az elsőnél (magasabb láz, gyengeség), de 1-2 nap után már semmi bajuk sem volt :)

2021. júl. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!