Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A doromb használata nem káros...

A doromb használata nem káros a fogakra?

Figyelt kérdés
Vettem egy dorombot és amikor pengetem akkor elkezd fájni a fogam, pedig nem harapok rá csak a fogaimhoz nyomom, ahogy azt egy oktató videóban láttam.Abbahagyjam, vagy ez normális?. Kérem olyanok válaszoljanak akik használtak már dorombot.

#hangszer #doromb #jew's harp
2021. júl. 16. 21:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Át kellene tanulmányozni a vonatkozó orvosi szakirodalmat. Én csak a tapasztalatomat írom le. Volt egy valóban okos, de erősen szélsőségesen viselkedő ismerősünk, aki annak idején (50-60 éve, még a Kádár-korban) közgazdászként osztályvezetői állásban volt (ami akkoriban társadalmilag és egyben anyagilag is kivételesnek számított). Valami miatt otthagyta és negyven valahány évesen magán angol nyelvtanításba kezdett, ami akkoriban egészen kivételes volt, mert a szellemi magánfoglalkozás értelmiségi hóbortnak számított és alig adtak ki ilyen engedélyeket. Aztán mellesleg íróként is tevékenykedett. Lényeg, hogy olyan 50 valahány évesen beszerzett egy dorombot és lelkesen dorombozott. Aztán érdekes módon 2-3 évre rá agydaganatot fedeztek fel nála, ami aztán el is vitte, még talán 60 éves sem volt. Én feltételezem, hogy eleve volt valami agyi működési vagy anatómiai sajátossága, hogy sokat "önállóskodott", de a doromb rezgései okozhattak nála valami agykárosodást is, esetleg egy kis rosszindulatú sejtcsomó szétszóródott a koponyacsontok rezgésének hatására...
2021. júl. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!