Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor normális jelenség...

Most akkor normális jelenség a nazális ciklus, a váltakozó orrnyálkahártya-duzzanat? Emiatt nem szednék szteroidot, ha lehet.

Figyelt kérdés

Már tinikoromban észrevettem, hogy hol a bal, hol a jobb az orrlyukam szelel normálisan.

(Akkoriban ez-az miatt vizsgálgattak, orrmelléküreg-röntgen negatív volt, fül-orr-gégész nem mondta, hogy polipom vagy orrsövény-ferdülésem lenne.)

Aztán évekig nem figyeltem.

Reflux, lakásban száraz levegő és a lakóhely miatt valószínűleg légszennyezettség is van, emiatt használok tengervizes orrpray-t napi 1-2-szer. Szigorúan tengervizeset és nem úgy néz ki, mintha rá lennék szokva!

A lakás levegőjét igyekszem párásítani, főleg a hálószobát alvásnál.

Ezektől az évek során sokat javult az orrlégzésem és ha nem figyelném, akkor nem vennék észre semmi különöset!!!

Egyébként, remélhetőleg csak a reflux miatt, főleg evés után váladékos a garatom, krákognom kell. Az évek során amúgy ez is javult.

Most itt van a COVID, már csak ezért is jobban figyelünk magunkra, a betegségeinkre stb és ismét észrevettem, hogy főleg ülő vagy fekvő testhelyzetben csak az egyik orrom szelel. A másikon kevés levegő tud közlekedni.


Ha ez normális, akkor elmondható, hogy a garat váladékossága csak a gond, a reflux miatt. És ha nem fogom be valamelyik orrlyukamat, akkor tényleg észre se veszem a dolgot.


Normális vagy sem?


Orvos válaszol rovat:

[link]


Még kettő forrás:

[link]

[link]


Még az indexes cikkre is rákerestem face-n, hogy mit írnak hozzászólásokban, vannak, akik azt, hogy hülyeség, ők mindkettőn kapnak levegőt, mások azt, hogy na most megnyugodtak, évek óta tapasztalják a nazális ciklust, megint mások azt, hogy na eddig nem vették észre, mostmár így tapasztalják és zavaró. :D


(Mialatt írom ezt, semmi panasz, sőt, per pill váladékot sem érzek sehol, se a refluxot, tehát mintha egészséges lennék, DE odafigyelve tapasztalom, hogy most épp a jobb orrlyuk nyálkahártyája duzzadt.)


2021. júl. 18. 16:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!