Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában sokat fújtam az...

Mostanában sokat fújtam az orromat és érzékeny lett nagyon az orrnyálkahártyám. Lehet ezzel valamit kezdeni? Meg lehet erősíteni?

Figyelt kérdés

Néha egy kis vért fedezek fel a zsebkendőn, erőteljesebb fújások után. Gondolom a sok fújás miatt elgyengült az orrnyálkahártya, emellett néha orrsprayt használok, lehet az se tett jót neki hosszabb távon. Pár napja mondjuk azt nem használtam már.

De hogyan lehet az orrnyálkahártyát megerősíteni hogy ne legyen kicsit se véres az erősebb fújásoknál se?


2016. jan. 17. 08:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Megerősíteni nem igazán lehet. Használj orrkenőcsöt (ne mentolosat, mert az szárít!) Bármilyen gyógyszertárban kapható megteszi, pl bórvazelin. Ne csak kenegesd vele, hanem néhányszor tegyél kb babnyi mennyiséget az orr üregbe, majd dugd be néhány percre vattával, hogy ne folyjon ki azonnal. Az orrüreg lényegesen nagyobb, mint amit látsz ezért kell a nagyobb mennyiségű kenőcs.
2016. jan. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!