Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Évekig tartó alvásmegvonásnak...

Évekig tartó alvásmegvonásnak milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés

2021. júl. 22. 04:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szintű ez?
2021. júl. 22. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ, milyen szinten. Átlag anya a gyerek 3-4 éves koráig simán megoldja ezt.
2021. júl. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljes alvásmegvonás talán 1 hétig vagy kicsit tovább lehetséges. Utána szimplán meghalsz, de már pár nap után halucinálsz és minden bajod lesz.


Ha arra gondolsz, hogy nem tud egyhuzamban sokat aludni valaki, akkor többféle tünete lehet, dekoncentráltság, kimerültség, fizikai állapotromlás, izomzat leépülés és/vagy hízás, depressziós tünetek erősödése, stb. Egyébként tényleg jó példa rá pl: egy újdonsült anyuka. Mind az agynak, mind a testnek regenerálódnia kell, ehhez legalább 6-7 óra egybefüggő alvásra van szükség. Enélkül valamelyik folyamat hiányos marad.

2021. júl. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
100%

Én évtizedekig két és fél órát aludtam naponta. Még örültem is ennek, hisz amíg más az élete egyharmadát átalussza, én adott idő alatt sokkal többet élek. A mellékvesém, mint az őrült, termelte a kortizolt, így aztán pörögtem ezerrel. Így most el tudom mondani, hogy mindez mivel jár.

A krónikusan magas kortizolszint oldalba rúgja a gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulákat, és gyulladások keletkeznek. Első körben a vékonybél mindössze egyetlen sejt vastagságú falán, aminek következtében az áteresztővé válik. Ezen keresztül emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba. Az immunrendszer a testidegen fehérjékre van kihegyezve, tehát folyamatos inzultus éri, folyamatosan támadnia kell. A nap 24 órájában! Nincs egy perc nyugta, nem csoda tehát, ha kifárad, és már nem tudja mire, csak támad. (A molekuláris mimikrihatás csak tovább ront a helyzeten.) Előbb utóbb valamely szervünk (ez attól függ, milyen étel fehérjéi ingerelték leginkább) is áldozatul esik. Summasummarum, autoimmun betegségek sora lép fel.

2021. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyebár még mindig nem tudjuk, hogy milyen szintű ez az "alvásmegvonás" a kérdezőnél.
2021. júl. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván nem úgy érti, hogy évekig semmit, mert az lehetetlen.. amúgy minden mást jól leírtak előttem.
2021. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!