Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 17 éves fiú vagyok. Elvileg...

17 éves fiú vagyok. Elvileg jobban megérzem a nagyobb vérnyomást mint az átlag emberek. Amikor izgulok, vagy dolgozok vagy idegeskedek feljebb megy a vérnyomásom és egyből máshogy érzem magam. Nagyapám is ilyen volt, tőle örököltem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Járok edzőterembe, amikor elkezdek edzeni, felmegy a vérnyomásom, és rosszul érzem magam picit, olyan mintha felmenne valami a fejembe, úgy érzem mintha szédülnék, pedig nem szédülök, mert egylábon is tökéletesen állok jó egyensúlyban, és elkezd verni a szivem. Persze ez nem okozott eddig problémát, és nem is súlyos az orvos szerint, de elég idegesítő. Utána amikor iszok vizet és leülök pihenni jobb. Folytathatom így az edzést és a fizikai munkát? Illetve mit ajánlatok ilyen esetben?
2021. júl. 27. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Menj másik orvoshoz, a magasvérnyomás veszélyes. Nekem mondjuk pont alacsony, de lépten-nyomon elájulok, annyira leesik. Menj el egy orvoshoz, kérdezd, mit tanácsol.

Jobbulást :)

2021. júl. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem mindig magas csak naponta 1x ugrik fel kb és ezért na.. de nem hiszem hogy annyira nagy baj lenne vele
2021. júl. 27. 20:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor meg lehet ingadozó. A nyugalom, sok alvás, pihenés, elegendő folyadék sokat segíthet. És ami nagyon fontos lenne, az a bioritmus, hogy az ne boruljon fel, mert az eléggé megbolondithatja a vérnyomást.
2021. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!