Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért használják azt a kifejez...

Miért használják azt a kifejezést az orvosokra, hogy gyógyítanak, ha csak felírják a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak olyan szakterületek az orvostudományon belül, mint például a sebészet vagy az oxiológia, ahol az orvosok konkrétan életeket mentenek, de a legtöbb szakorvos csak diagnosztizál és végigköveti a betegség lefolyását. Vannak szakorvosok, akik kockázatos munkát végeznek, pl. fogorvosok, pszichiáterek, de milyen egy neurológus átlagos napja? A páciens tünetei alapján rutinszerűen felismeri az adott betegséget, amiben nagy segítséget adnak a modern képalkotó eljárások is. Ha teljesül minden kritérium a diagnózis felállításához, akkor egy sztenderdizált gyógyszerészeti protokoll szerint felírja a receptet, és követi a betegség lefolyását, ami jó esetben javul, vagy épp súlyosbodik. Az utóbbi esetben olyan gyógyszereket javasol, amelyek javíthatnak a beteg állapotán, de ilyenkor már többnyire továbbutalják őket az onkológiára, a sebészetre vagy a pszichiátriára.

Gyakorlatilag a neurológus nem gyógyít, hanem diagnosztizál és egy rögzített protokoll szerint felírja a receptet.


Mi erről a véleményetek? Miért mondják azt, hogy gyógyít?



2021. júl. 28. 04:27
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
8: ezzel teljesen egyetértek, valójában nem is pszichiátert akartam írni, hanem pszichoterapeutát. Ott aztán semmi egzakt vagy megfogható nincs, és tapogatózhatnak a sötétben.
2021. júl. 28. 06:16
 12/32 A kérdező kommentje:
Egyébként a pszichiátriával az a baj, hogy levált az ideggyógyászatról, pedig nagyon nem kellett volna differenciálódniuk. Kevesebb stigma létezne, mint most.
2021. júl. 28. 06:18
 13/32 anonim ***** válasza:
25%
Tunetkezeles folyik. Gyogyitas a fasorba sincs.
2021. júl. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
94%
Mert gyógyszerrel gyógyítanak.
2021. júl. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
19%
Szerintem az orvos nem gyógyít, a test gyógyítja meg saját magát. Az orvos a a beteg gyógyulásáért minden tőle telhetőt megtesz de nem ő gyógyít. Szóval szerintem sem helytálló az a közvélekedés, hogy az orvos gyógyít. #13-as le lett pontozva de sajnos igaza van, ma Magyarországon rengeteg a kiégett vagy egyszerűen kontár orvos akik gyorsan felírnak egy gyógyszert,kvázi tűzoltást végeznek de a betegség valós oka feltáratlan marad. A 20 évem alatt több ilyennel találkoztam mint valódi orvossal, akik addig mennek, küldenek vizsgálatra, teszik bele az energiát amíg ki nem derül mi okozza a tüneteket. Gyógyszert felírni mindenki tud, ahhoz nem kell orvosi egyetemet végezni.(hozzáteszem nyilvánvalóan gyógyszerekre szükség van, úgy értem, hogy sajnos sokaknak ebből áll kizárólag az orvoslás). Mindenesetre én idén kezdem az orvosit és pont a sok rossz tapasztalatom az egészségügyben, adja a motiváció nagy részét, hogy én nem szeretnék ilyen lenni.
2021. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
78%

#15 "gyógyszert felírni mindenki tud, ahhoz nem kell orvosi egyetemet végezni." "én idén kezdem az orvosit"


Ostoba vagy. Veszélyes...

2021. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
35%
#16 Nem tartom magam ostobának, de köszönöm a kedves minősítést. Valóban ez egy elég sarkos kijelentés volt a részemről de szerintem a válaszom többi része árnyalja ezt az egy kiragadott mondatot. De abban igazad van, hogy fogalmazhattam volna kevésbé radikálisan, hiszen tudom, hogy komoly farmakológiát tanítanak az egyetemen. A célom a kijelentéssel talán a provokáció, figyelem felkeltés volt, mert még mindig azt gondolom, hogy nem a gyógyszer a megoldás mindenre, azonban sok itthoni orvosnál a hivatás gyakorlása ebben merül ki. Remélem így érthetőbb voltam.
2021. júl. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
36%
Nem is csoda, hogy sokan jósokra, meg természetgyógyászokra, meg mindenféle gyógyító karkötőkre költenek, ha ennyi az ostoba ember. Az orvosi szakértelmet kérdőjelezed meg, kérdező? Ultragáz, hogy ennyi eszed van csak.
2021. júl. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Az az ultragáz, hogy képtelen vagy értelmezni a kérdésem lényegét.
2021. júl. 29. 14:12
 20/32 anonim ***** válasza:
63%
18. Ultragaz?? Mikor te nem birod felfogni a kerdest?? Lol.
2021. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!