Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális ilyen korban az ősz...

Normális ilyen korban az ősz hajszál?

Figyelt kérdés
17 vagyok, de már van vagy 15 ősz hajszálam. Apám 45 éves és 1-2 őszhajszála van, anyámnak egy sincs. Szóval a genetika kilőve. A sok stressz miatt lehet? Kisebb lánytestvérem van és rengeteget idegesít. Tudom, ez legtöbbször így van testvérek közt, de szerintem ez már több a "normálisnál". Eléggé zavar mostanság, hogy mindenki egyből kiszúrja és jönnek a találgatások hogy mitől lehet.

2021. júl. 28. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a szüleidtől származik a genetika.
2021. júl. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Természetesen nem normális. Egyéb panaszod van?

Miket eszel?

2021. júl. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#3

Egyéb panaszom nincs, vagyis semmi ehez köthető. Az étrendem átlagosnak mondanám. Rengeteg zöldség, gyümölcs stb. (Nem, nem vagyok vegán, húst és tejterméket is napi szinten fogyasztok)

2021. júl. 28. 22:36
 4/13 A kérdező kommentje:
Vagyis de, mégis van egyéb "panaszom". A körmömön néha megjelenik 1-1 ilyen fehér folt/csík szerűség, de nem hinném hogy ez számít. Egyébként most nézem,kimaradt, hogy fiú vagyok
2021. júl. 28. 22:38
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Lehet a stressztől is. Vagy egyébként az adrenalintól is. Nem volt mostanában egy nagyon adrenalindús helyzeted? (Az egyik volt katonatársamnak az első repülésén katapultálnia kellett (pontosabban csak kiugrani a gépből, mert hátul tartózkodtak a raktérben), úgy, hogy még rendes ejtőernyős kiképzést sem kapott. Csoda, hogy megtalálta azt a kallantyút, amivel nyílik az ernyő. Az eset után 2 hónappal már teljesen ősz volt, 20-on pár évesen. Foltokban őszült meg.)
2021. júl. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy meg egészséges,dús és erős hajam van, rendszeresen mosom, viszont napon nem nagyon hordok kalapot vagy bármit. De gondolom ha ez állna a dolgok mögött akkor nem ennyi ősz hajszálam lenne hanem jóval több
2021. júl. 28. 22:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Mert kíváncsi vagy! De viccet félretéve én azért megnézetném egy orvossal! Azért nem normális ilyen korban, bár ezzel nem mondok újat... Amúgy én meg megyek össze, már csak 169 centi vagyok. 1 centit mentem össze, pedig én is 17 éves lettm. Este lett mérve a magasságom, mindig. Mások nyúlnak ilyenkor, én meg negyek össze...
2021. júl. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Adrenalin sem hiszem, hogy okozná. Néha elmegyek hegyet mászni, de semmi különösebb dolog nem volt.
2021. júl. 28. 22:43
 9/13 anonim ***** válasza:

A nap kiszívja a színt, nekem is lett tőle "ősz" (vagyis csak nagyon világos) hajszálam most, pedig csak 1x nem vettem kalapot. De azért ha a körmöd is fakul, akkor valami más lesz a dolog mögött. Mindkettő szaruképlet és mindkettő depigmentálódik.

a böőrödön tuti nincsen semmi világos folt?


A kaját azért kérdeztem, mert attól is lehet (vitaminhiány, koffein, alkohol... mert ezek is stresszt jelentenek).


Tesód miatt úgy érzed hogy stresszelsz otthon?

2021. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fehér folt a körmön az A vitamin hiánya miatt alakulhatott. Egyél sárgarépát főve, nyersen, bárhogyan, és elmúlik.
2021. júl. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!