Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha bekenem a hajlatomat...

Ha bekenem a hajlatomat lidocainnal, akkor kevésbé fog fájni a vérvétel?

Figyelt kérdés

Esetleg egyéb tipp, hogy ne fájjon annyira? Olvastam létezik ilyen "paszta" is, amiben lidocain van. Egy óráig a bőrfelületen kell hagyni, és elvileg nem érezni úgy annyira a dolgokat. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Erősen fóbiàs vagyok, és abszolút nem bírom a fájdalmat sem. Simán elàjulok a művelet közben.


2021. júl. 30. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Ó, de sajnálom. :(


De nem szoktad a karod-lábad beverni vmibe? Vagy pl. a lábujjaiddal belerúgni vmibe? Annál nem igazán nagyobb fájdalom, amikor megszúrnak tűvel. Inkább ez a dolog (tű, szúrás) a fóbia oka.


Hogy mész így fogorvoshoz?

2021. júl. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig igazán nem fáj :D
2021. júl. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A fogorvostól is félek, de a körzeti orvosom elég jó, így tőle annyira nem félek, benne megbízok. Meg ő is telenyomja az ínyemet érzéstelenítővel, és semmit nem érzek.

És, de fáj a vérvétel, pláne ha bunkó az aki veszi, meg full barbàr, és szanaszét cseszi a vénàkat, úgy hogy utána még be is kékül, és majd' leszakad az ember keze egy héten keresztül.

Ráadásul ez a fóbia is...tényleg volt rá példa, hogy majdnem elájultam.

Egyébként más fájdalomhoz másképp állok, például küzdősportolok, ott annyira nem hat meg, ha fáj, addig amíg nem érem el azt a szintet, hogy már öklendezem az adott fájdalomtól. Például egyszer becsípődött a hátam, napokig mozogni alig bírtam, és az olyan fájdalom volt, hogy evés helyett csak öklendeztem napokig, meg hányingerem volt.

2021. júl. 30. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!