Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hosszútávon mivel lehet...

Hosszútávon mivel lehet helyettesíteni az alvást? Rosszul alszom, bármilyen módszerrel és altatóval is csak 3-4 órát tudok aludni hónapok óta. Mi pörget fel és ad energiát, meg olyan kipihent érzést, mint az alvás?

Figyelt kérdés
Kávé, energiaital, rivotril nem segít már nagy mértékben sem. Mozgás, kocogás, hidegzuhany segít rövid ideig, de aztán megint jön a zsibbadás, fáradtság. Már meg sem próbálok aludni. Úgyis csak forgolódok, azt meg minek? Két komoly tesztem volt hétvégéken: Először 12, majd 17 óra forgolódás után adtam fel az aludni próbálást. Kb március-április óta ez megy. 4 és fél óránál azóta soha nem aludtam többet. Természetesen voltam orvosnál, és kértem gyógyszert. A rivotril sem old meg már semmit, tudom, mert szedtem máskor is. Tucat egyéb gyógyszert is próbáltam. Az ilyen gyógynövényezgetés sem megy, minden hiába. Orvosilag ha leszedálnának max, ha van szerencsém egyszer lesz egy altatásos fél-egynapos műtétem, hátha. Akkor legalább kialudnám magam. De addig mit tegyek, hogy bírjam a napokat? Néha elmosódnak a képek, meg egy kis memóriazavar, időérzékenység. Nem tudom mi hol van, mit kéne csinálnom, mit csináltam tegnap vagy pár órája. Összetévesztem, hogy kivel miről beszéltem, mi a feladatom. Kéne egy-két módszer, hogy jobb legyek. Ki mit tud? Kinek mi vált be? Köszi előre is.

2021. aug. 1. 06:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet az alvást semmivel helyettesíteni. A szervezetnek szüksége van a pihenésre. Nagyon gyorsan le fog romlani az egészségi állapot, ha tartós az alvásmegvonás.


Orvoshoz kell menni, pl van olyan, hogy alváscentrum, pl a honvéd kórházban.

Hívd fel őket [link]


Van egy csomó vizsgálat, van alvás labor, ahol gépekre kötnek és monitorozzák a funkcióidat, miközben alszol, pár nap bent alvás és tudnak segíteni.

2021. aug. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
69%

Ennek szerintem - lehet, h tévedek - lelki okai lehetnek. Az alvászavar sosincs ok nélkül. Ha szervileg minden rendben, akkor ilyen szintű kimerültség mellett biztos, hogy valami más probléma áll.

Már produkálod az alvásmegvonás tüneteit. Vigyázz, mert veszélyes lesz hosszútávon. A szervezetnek SZÜKSÉGE van elegendő alvásra.

Én azt tanácsolnám, menj egy pszichológushoz.

Addig meg próbáld ki a MagneB6-ot, nekem fáradt napjaimon segít, de nálad már nagy a baj, nem hiszem, h bármi hosszú távon segíteni fog.

Nem lehet, hogy pörög az agyad nagyon? Én olyankor nem tudok aludni. Gondold végig, mi lehet a magánéletedben, ami befolyásolhatja.

2021. aug. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Sokat stresszelsz az az a baj
2021. aug. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel nem lehet az alvást pótolni.Esetleg megpróbálhatod testileg kifárasztani magad.Sporttal, valami fizikai munkával vagy egyéb módon.
2021. aug. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban, én is próbáltam már mindent, amit az első válaszoló írt azt még nem. Lehet érdemes lenne megpróbálni
2021. aug. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
0%

Miből gondoltad, hogy a kávé meg az energiaital segít majd elaludni? Fordítva működik a dolog, ezektől nem alszol. A nyári meleg alapján én arra tippelnék, hogy nem iszol eleget, és a kiszáradás miatt rossz az alvásod. Kávé helyett próbálj lefekvés előtt egy liter vizet meginni.


Vagy ha kifejezetten altató is kell, akkor 2 deci vodka meg másfél liter víz. Attól alszol, mint a tej, de nyilván megvannak a hátulütői.

2021. aug. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

20-30 kilométer gyorsséta meg Kocogás után se alszok, úgy hogy mindegy. Amúgy fizikai munkát (is) végzek, és persze itthon is van mindig tennivaló. Fölösleges próbálkozni bármivel.

Nem lakok Pesten, így úszott az az ötlet is.

Marékszámra is szedtem már altatót rivotrilt, mikor már tököm tele volt az egésszel, de úgy is az éjjel közepén megébredtem.


Már mikor sötétedik elkap a stressz mindig, hogy igen este van és aludni kéne, de én nem tudok. Mikor pedig valahogy elaludtam, mindig megébredtem éjjel közepén. Tehát 10-11kor volt a fekvésem és 2-3 óra között mindig megébredtem. Ezért elkapott a stressz mindig, és már nem próbálok aludni. Mostmár csak úgy néha elbóbiskolok nap közben, éjjel lefoglalom magam. Van hogy a 3-4 órámat lealszom két adagban, délután meg éjjel/hajnalban.

Igazából semmi nem segít már tényleg, mert gyógymasszőrnél is voltam, és próbáltam youtube meditatív relaxációs dallamra aludni, de lényegtelen.

Mondanom sem kell, hogy a gyógyfüves termékek, stresszoldók stb szart se érnek.

Orvos felír rivotrilt, de nem hiszi, hogy komoly a baj ránézésre. Azt mondta, ha majd álmos leszek, úgy is elalszok. Persze mindig álmos vagyok, de úgyse alszok el.

Tudom húzni napokig is alvás nélkül. Akkor egész jól ki vagyok már csavarva, és pl ha mobilon beszélek, már elfelejtem a végére, hogy kivel. És egyéb hasonló dolgok, hogy ülök itthon és nem tudom, mivel jöttem haza és mikor, meg elfelejtem, hogy főni tettem kávét, és nem sokon múlt, hogy felgyújtsam a házat, stb. Durva dolog, de nincs mi segítsen már rajtam.

2021. aug. 1. 08:00
 8/21 A kérdező kommentje:
Tényleg az alkoholt is próbáltam már. Egyébként utálom az ízét, így nem szoktam inni. De nem segített... Szándékosan részégre is ittam magam pedig. Stressz az olyan mintha szűnt volna, de ugyanúgy az a 3-4 óra. Csak azután még fejfájás is. Vizet azt nagyon sokat iszok pedig, mert már mániásan kortyolgatom szinte. És szomjas is vagyok, ha nem kortyolhatok.
2021. aug. 1. 08:07
 9/21 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy nagy a baj már, hogy messzire kezdek homályosan látni. Mondjuk 2-3 méterre tőlem már kezdenek a dolgok összefutni. Pedig szemproblémám az nem volt eddig, de mostmár az is van. És pirosak is természetesen.
2021. aug. 1. 08:10
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyon jól írta, a lehető leghamarabb alvásvizsgálat kéne.


Én akkor nem tudok éjjel eleget aludni, ha mániás vagy depressziós vagyok. Ha mániás, akkor nem is hiányzik, ha depressziós, akkor borzasztóan.


A kávét, energiaitalt, rivo-t kicsit nehezen értettem, de aztán kiderült,hogy az első kettőt ébrenlétre, a rivo-t alvásra szeded (szednéd).


Vannak még bőven olyan pszichiátriai szerek, amik elég komolyan altatnak. Akár hiszed, akár nem, a pszcihiátriai betegek nagyon komoly problémája pont az alvás, ezért van egy egész arzenál erre a problémára (és nem nyugatató meg altató), bár hozzáteszem, nem jó ilyen szert szedni, de másfelől aludni meg kell.


Az, hogy a dokid nem veszi komolyan, az szánalmas. :(


El kéne sétálnod egy pszichiáterhez és megbeszélni ezt vele. Az enyém szerint éjjel, egyhuzamban, 6 órát kell aludni.


(Alkoholt - természetszerűen - ne igyál.)

2021. aug. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!